بهره‌مندی ۳۱ هزار و ۶۲۹ کودک خراسان جنوبی از یک وعده غذای گرم

بیرجند - ایرنا - معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی خراسان جنوبی گفت: بیش از ۳۱ هزار و ۶۲۹ کودک از سال ۹۲ تاکنون در این استان زیر پوشش طرح یک وعده غذای گرم روستامهدها، مهدهای مناطق حاشیه‌ای و محروم قرار گرفته‌اند.

شهرام شیخانی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طرح یک وعده غذای گرم در روستامهدها و مناطق حاشیه‌ای و محروم اولین بار در سال‌های گذشته به صورت پایلوت در هشت روستامهد و پس از آن در تمامی روستامهدها و مهدهای کودک مناطق محروم شهری و حاشیه‌ای اجرا شد.

وی اظهار داشت: این طرح از سال ۹۲ تاکنون نیز یکی از طرح‌های ادامه دار و موفق در دولت تدبیر و امید بوده است.

معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی خراسان جنوبی تصریح کرد: این طرح با ارایه یک وعده غذای گرم در مهدکودک به کودکان با هدف کمک به ارتقای شاخص‌های رشدی کودکان، تامین کالری و پروتئین و موادغذایی مورد نیاز و جلوگیری از سوء تغذیه احتمالی در کودکان روستایی و مناطق محروم اجرا می‌شود.

وی گفت: شاخص اجرای این طرح با همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان با توجه به سهمیه تخصیص داده شده در سطح استان تعیین شده و اولویت اجرا مناطق کم برخوردار با کودکان دچار سوء تغذیه است.

شیخانی اضافه کرد: این طرح سال گذشته به مدت پنج روز در هفته و ۶۰ روز در تمامی روستامهدهای فعال استان با همکاری معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند  اجرا شد و ثمراتی خوبی داشت. 

وی افزود: برای اجرای این طرح در سال گذشته، سرانه هر کودک روزانه ۳۷ هزار و ۴۰۰ ریال تعیین و اعتبار آن برای ۶۰ وعده غذایی سه هزار و ۷۸۲ کودک به  استان تخصیص داده شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها