۲ مدرسه را در فسا برای اطمینان از سلامت دانش‌آموزان تعطیل کردند

شیراز- ایرنا- رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان فسا عنوان کرد: ۲ مدرسه در این شهرستان به دلیل ابتلای دو دانش‌آموز به کرونا به‌منظور اطمینان از سلامت دانش‌آموزان و رعایت موارد بهداشتی تا دو هفته تعطیل شدند.

مسلم امینی‌نژاد دوشنبه در گفت‌و گو با خبرنگار ایرنا عنوان کرد: پدر بزرگ یکی از دانش‌آموزان در روستای دستجه فسا به کرونا مبتلا شده است که به محض اینکه به احتمال ابتلای این دانش‌آموز به دلیل مراوده با پدربزرگش شک کردیم، تست گرفته شد و با مثبت شدن آن، مدرسه را برای اطمینان از سلامت دانش‌آموزان یک تا دو هفته تعطیل کردیم.

وی افزود: همچنین در مدرسه شهدای بدر نیز علایم مشکوک به کرونای یک دانش‌آموز که تنها دو ساعت به مدرسه رفته بود، مشاهده شد که با نظر شورای مدرسه تا دو هفته این محل را تعطیل اعلام کردیم و پس از آن، دانش‌آموزان می‌توانند دوباره در مدرسه حضور یابند.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان فسا ابراز داشت: هیچ‌یک از این دانش‌آموزان در مدرسه به کرونا مبتلا نشدند و تعطیلی مدارس صرفا به دلیل حساسیت درباره سلامت دانش‌آموزان است.

امینی‌نژاد بیان کرد: تمام روستاها و شهرهای توابع فسا از پوشش اینترنتی برخوردارند؛ همچنین مدارس این شهرستان نیز به اینترنت مجهز هستند، حضور در مدرسه اجباری نیست و دانش‌آموزان می‌توانند از خانه درس را پیگیری کنند، معلمان نیز موظف‌اند دروس را درفضای مجازی ارائه دهند.

وی بیان داشت: به محض راه‌اندازی کامل شبکه شاد(شبکه مجازی آموزش دانش آموزان) تمام مشکلات درباره آموزش از راه دور حل خواهد شد و خانواده‌ها به هیچ عنوان نگرانی درباره ارائه مطالب نداشته باشند.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان فسا همچنین از شهروندان درخواست کرد مطالب را از منابع رسمی پیگیری کنند و به شایعات در این زمینه توجه نکنند.

 ۲۷ هزار دانش آموز در فسا مشغول به تحصیل‌ هستند و این شهرستان در حال حاضر از نظر ابتلا به کرونا در وضعیت زرد قرار دارد.

شهرستان فسا از شهرستان های جنوب شرقی فارس است که فاصله مرکز آن با شیراز حدود  ۱۳۰ کیلومتر است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =