کرونا ۹ میلیارد ریال خسارت به ورزش گناباد وارد کرد

گناباد- ایرنا- رییس اداره ورزش و جوانان گناباد گفت: شیوع ویروس همه گیر کرونا طی حدود ۶ ماه گذشته ۹ میلیارد ریال خسارت به بخش ورزش این شهرستان وارد کرد.

محمد علی امینی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این میزان ۶ میلیارد ریال خسارت به باشگاه های خصوصی وسه میلیارد ریال به اماکن ورزشی این اداره وارد شد و بخش عمده این اماکن تعطیل شدند.

وی ادامه داد: طی ۶ ماه گذشته اماکن ورزشی این شهرستان به دلیل شیوع ویروس همه گیر کرونا تعطیل و اجاره بهایی هم از مستاجران آنها دریافت نشد و کلاسهای اوقات فراغت تابستان هم به طور کامل تعطیل بودند. 

رییس اداره ورزش و جوانان گناباد گفت: به دنبال شیوع ویروس همه گیر کرونا از دوم اسفند سال ۱۳۹۸ تاکنون همه فعالیتهای ورزشی از جمله وزشهایی که دارای برخورد فیزیکی هستند مانند تکواندو، کاراته تعطیل شدند و از تیرماه تنها باشگاههای بدنسازی با ۳۰ درصد ظرفیت فعالیت خود را آغاز کردند.

وی افزود: با این حجم خسارت وارد شده به بخش ورزش گناباد فقط ۶۵ میلیون ریال تسیهلات به این بخش پرداخت شده است.

امینی ادامه داد: در این راستا یک هزار و ۶۰۰ ورزشکار و ۵۰ مربی بیکار شدند ودر رشته های توپی و هزینه های واگذاری چمن کسب درآمد به صفر رسید.

وی گفت: برنامه های اوقات فراغت که با ظرفیت هفت هزار نفر در ۲۷ رشته مناطق شهری و روستایی این شهرستان طی تابستان سالجاری برنامه ریزی شده بود با شیوع کرونا به طول کامل لغو و هیچ درآمدی نصیب مریبان نشد.

رییس اداره ورزش و جوانان گناباد افزود: با تدبیر دولت و برای حمایت از فعالان ورزشی اجاره اماکن ورزشی که به بخش خصوصی واگذار شدند طی این مدت بخشیده شد و اجاره ای از آنها دریافت نشد و طی ۶ ماه گذشته تنها به چهار نفر از ورزشکاران آسیب دیده از کرونا که زیرپوشش بیمه بودند، ۴۸۰ میلیون ریال تسیهلات پرداخت شد و ۲۶ تن که دارای بیمه نبودند برای اخذ تسهیلات معرفی شدند که پرداخت آن در دست اقدام است.

وی ادامه داد: به افرادی که فاقد مدرک مربیگری رسمی هستند یا مجوز رسمی تاسیس اماکن ورزشی ندارند، تسهیلات تعلق نمی‌گیرد.

از مجموع هفت هزار ورزشکار گناباد سه هزار نفر زیرپوشش بیمه قرار دارند و به صورت حرفه ای در قالب ۲۸ رشته ورزشی سازماندهی شده‌اند.

مرکز شهرستان ۹۰ هزار نفری گناباد در ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =