استاندار فارس:‌ اقدام‌های اثرگذاری برای حمایت از خانواده شهدا انجام شده است

شیراز- ایرنا- استاندار فارس امضای تفاهم‌نامه‌های تامین مسکن و اشتغال و کارآفرینی خانواده‌های شهدا و ایثارگران در استان را حرکتی جهشی در زمینه خدمات بنیاد شهید با اولویت تامین مسکن و پس از آن اشتغال دانست و گفت: پیش از این نیز دولت اقدام‌های اثرگذاری برای بهبود شرایط خانواده شهدا و ایثارگران انجام داده است.

به گزارش ایرنا، عنایت‌الله رحیمی دوشنبه ۲۴ شهریور ۹۹ در جلسه امضای تفاهم‌نامه‌ با بنیاد شهید با بیان اینکه تکریم و بزرگداشت خانواده شهدا تکریم ملت ایران است، جامعه ایثارگران و خانواده شهدا را سرمایه ارزشمند مردم و کشور خواند.

وی با اشاره به اینکه استان فارس ۱۵ هزار شهید گلگون کفن، ۴۰هزار رزمنده و ۲هزار آزاده سرافراز به کشور تقدیم کرده است، گفت: از سال ۹۲ تاکنون ۱۵۱ قطعه زمین با هدف تامین مسکن در اختیار جامعه ایثارگری و خانواده شهدا در استان قرار گرفته و شرایط استخدام برای ۲هزار و ۵۷۸ نفر فراهم شده است؛ همچنین ۱۷ میلیارد ریال تسهیلات به ۱۷۳۵ نفر و برقراری مستمری و حقوق حالت به اشتغال برای ۱۸۹۴ نفر از خدمات دولت به جامعه ایثارگری استان فارس به‌شمار می‌رود.

استاندار فارس عنوان کرد: دولت اقدامات اثرگذاری با هدف بهبود شرایط ایثارگران و خانواده شهدا در فارس انجام داده است که ازجمله آن‌ها استخدام فرزندان شهدا و ایثارگران، تامین مسکن، تسهیلات، مستمری و حالت اشتغال ایثارگران بوده است.

رحیمی همچنین به راه اندازی تشکل ها و سازمان های مردم نهاد در حوزه های ایثارگریان و خانواده شهدا در استان فارس اشاره کرد و گفت: نشست‌های متعدد مدیریت ارشد استان با این تشکل ها زمینه لازم برای آگاهی از شرایط موجود جامعه ایثارگری و نیازهای آنها برای رسیدن به وضعیت مطلوب را فراهم کرده است.

دیدار با خانواده معزز شهدا و ایثارگران، پیگیری مشکلات مربوط به بیمه تکمیلی، پذیرش در بیمارستان ها و مطب های خصوصی و پیگیری برای تامین تجهیزات پزشکی جامعه ایثارگران از دیگر اقداماتی بود که به گفته استاندار فارس در سال‌های اخیر با جدیت دنبال شده است.

وی اظهار کرد: علاوه بر کسانی که در شهر شیراز حضور دارند، خانواده‌های شهدا و ایثارگر در دیگر شهرستان‌های استان نیز با مشکلات و کمبودهایی مواجه هستند که باید مورد توجه قرار گیرند.

رحیمی با تاکید بر این که تفاهم‌نامه‌های امضا شده در این آیین باید از کاغذ خارج و هرچه سریع‌تر عملیاتی و اجرا شوند، ابراز امیدواری کرد با اجرای این تفاهم‌نامه‌ها شاهد رفع نیازمندی‌ها و کاستن از فاصله وضع موجود با شرایط مطلوب برای جامعه گرانقدر ایثارگری و خانواده شهدا باشیم.

دو تفاهم‌نامه در حوزه تکمیل گلزارهای شهدا در فارس و نیز ساماندهی اشتغال و کارآفرینی خانواده شهدا و ایثارگران روز دوشنبه در سفر معاون رئیس‌جمهوری و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور به شیراز به امضای وی و استاندار فارس رسید. بر این اساس، ایجاد ۱۲ هزار شغل در بازه زمانی دو ساله با مشارکت دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی و ۶ هزار شغل دیگر تا پایان دولت دوازدهم محقق خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها