مدرس حوزه: گسترش تفکر اسلام در دنیا مشهود است

بیرجند - ایرنا - مدرس حوزه علمیه گفت: حقیقت اسلام با توحید باوری نمایان می‌شود و امروز گسترده شدن تفکر اسلام در عالم کاملا مشهود است.

حجت الاسلام سید علی اسدی روز دوشنبه در آیین محکومیت اقدام نشریه فرانسوی در اهانت به قرآن کریم و پیامبر گرامی اسلام (ص) همزمان با استقبال از پرچم مقدس عتبات عالیات که در حسینیه جماران بیرجند برگزار شد افزود: جذابیت‌های اسلام به همه عالم رسیده و ما آمده‌ایم ثابت کنیم که در ایران اسلامی فرزندان اسلام پس از ۱۴۰۰ سال در برابر استکبار جهانی قد علم کردند.

وی گفت: فرزندان اسلام به میدان آمدند و توحید را معنا کردند و گفتند اگر کسی بخواهد قدمی بردارد اول باید ایجاد عدالت و ظلم ستیزی باشد.

وی بیان کرد: تا زمانی که توحید باوری در عالم فراگیر نشود حقیقت اسلام خود را نشان نخواهد داد.

حجت الاسلام اسدی افزود: اگر اوایل انقلاب نظام اسلامی در مقابل دشمن تمام عیار ایستاد در حالی که بسیاری از کشورها به رژیم بعث کمک می کردند ایران با منطق توحیدی وارد میدان شده بود.

وی گفت: اینکه نشریه کوچکی در فرانسه بخواهد اعلام وجود کند عددی نیست بلکه فرعون‌ها هم در مقابل حقیقت توحید واماندند.

مدرس حوزه علمیه اضافه کرد: شما که دم از تمدن و آزادی بیان می‌زدید، کدام آزادی؛ اگر می‌توانید اوضاع و احوال اعتراضات مردمی و فکر جامعه خودتان را کنترل کنید.

وی با بیان اینکه شهید زکزاکی شاگرد مکتب امام بود افزود: زکزاکی به توحید باوری رسیده بود و عده زیادی را به اسلام گرایاند.

حجت الاسلام اسدی گفت: اسلام کشورهای مختلف را به خود جذب کرده و شما هیچ کاری نمی‌توانید بکنید، با اینکه فقط فکرتان به ساخت تسلیحات می‎رسد ما با منطق تفکر عمل می‌کنیم.

وی افزود: اگر کشورهای عربی منطقه هم سر تعظیم به صهیونیست‌های غاصب فرود آوردند نشان از این است که منطق تفکر را نفهمیده‌اند.

وی گفت: استکباریان امروز به دنبال تفکر تسلیحاتی و اتمی هستند و عربستانی که بهترین سلاح‌ها را برای حفظ جانش خریداری کرده است باید بداند رهبر معظم انقلاب می‌گویند ما به بمب اتم نیازی نداریم زیرا منطق تفکر ما به دنیا معلوم است.

مدرس حوزه علمیه افزود: وقتی منطق عقلانی آمد تفکر مادی‌گرایی اثری ندارد و ترامپ برای اینکه رای بیاورد مجبور است دست التماس به سوی ایران دراز کند چون می‌داند نتیجه چیست.

وی گفت: اگر امروز بنا است تفکر اسلام را به غرب ببریم باید به مکتب قرآن توجه کنیم زیرا "ما ملت امام حسین و ملت شهادتیم" و وقتی سردار سلیمانی می‌گوید کمتر از سه ماه دیگر خبری از داعش نیست نشان از این است که به وعده خود طبق قرآن عمل کرده است.

وی با بیان اینکه در خدمت دشمن بودن کاری را جلو نمی‌برد افزود: قدرت جمهوری اسلامی ایران امروز به نقطه‌ای رسیده که ترامپ از اینکه ایران هواپیمای شناسایی شده‌اش را در خلیج فارس هدف قرار نداده تشکر می‌کند و این همان عمل به حقیقت توحیدی است.

این آیین در سالروز شهادت امام سجاد (ع) با حضور نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و قشرهای مختلف مردم برگزار شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha