تفاهمنامه همکاری میراث فرهنگی با ستاد اقامه نماز خراسان رضوی امضا شد

مشهد- ایرنا- تفاهمنامه‌ای با عنوان "تفاهمنامه بومی، استانی و ابتکاری شاخص نماز" بین مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی و رییس ستاد اقامه نماز این استان امضا شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی روز دوشنبه در این باره گفت: نظارت مستمر و موثر بر برنامه‌های ابلاغی به واحدهای تابعه و نمازخانه‌های بین راهی، مشخص کردن تعداد ائمه جماعت مورد نیاز و پیگیری تکمیل آن و شناسایی مراکز نیازمند به نمازخانه، برگزاری دوره آموزش و توانمندسازی مدیران نسبت به معارف نماز، برگزاری دوره آموزش و توانمندسازی کارکنان نسبت به معارف نماز از جمله موارد این تفاهمنامه است.
ابوالفضل مکرمی‌فر افزود: برگزاری نشست توجیهی آموزشی با موضوع نماز و گردشگری ویژه مدیران اماکن گردشگری و تهیه و تولید محتوای کوتاه و جذاب به صورت نوشتاری، صوتی، تصویری جهت استفاده درتورها و تهیه نمادی از نماز جهت تقدیر از فعالین تورها، برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری با موضوع نماز و مهدویت، تولید آثار هنری با موضوع نماز و مهدویت شامل کلیپ، پادکست، موشن گرافی و انیمیشن، استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای نشر محتواهای فرهنگی و  تبلیغی با موضوع نماز از دیگر موارد این تفاهمنامه است.
وی ادامه داد: تهیه و تولید محتوای نماز و زیارت برای هتل‌ها و اماکن اقامتی، تقویت معارف نماز و خانواده جهت پرسنل مراکز اقامتی به صورت حضوری و غیرحضوری، چاپ پوستر نماز از دیدگاه مفاخر نیز در این تفاهمنامه ذکر شده است.
اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی پارسال رتبه برتر فعالیت در زمینه نماز را در استان خراسان رضوی کسب کرد و از سوی استانداری خراسان رضوی مورد تقدیر قرار گرفت.

هم اکنون استان خراسان رضوی با بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ واحد تاسیسات گردشگری رتبه نخست را از این نظر در کشور دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =