۱۰هزار مسکن برای خانواده شهدا در فارس تامین می‌شود

شیراز- ایرنا- ۲ تفاهم نامه تامین ۱۰ هزار واحد مسکن و ساماندهی اشتغال و کارآفرینی خانواده‌های شهدا و ایثارگران در استان فارس دوشنبه ۲۴ شهریور ۹۹ به امضای معاون رئیس جمهوری و استاندار فارس رسید.

بر اساس این تفاهم نامه برنامه ریزی های لازم برای تامین مسکن و زمین برای ایثارگران واجد شرایط در دستور کار بنیاد شهید و دستگاه های اجرایی مربوطه در استان قرار می گیرد که تامین مسکن برای ۱۰ هزار ایثارگر از جمله مفاد این تفاهم نامه است.

در این تفاهم نامه همچنین مقرر شده تکمیل گلزارهای در دست اقدام شامل ۱۶۲۲ مزار با پیشرفت فیزیکی ۶۴درصد  و ساماندهی گلزارهای باقی مانده زیر ۱۰ مزار به تعداد ۸۲۲ مزار تا پایان دولت دوازدهم انجام شود.

در این نشست که در شیراز برگزار شد همچنین تفاهم نامه دیگری با هدف ساماندهی اشتغال و کارآفرینی خانواده شهدا و ایثارگران به امضا نماینده عالی دولت در استان فارس و رئیس بنیاد شهید و امور ایثار گران رسید که این تفاهم نامه اهدافی همچون کمک به اشتغال ایثارگران با استفاده از همه امکانان و ظرفیت های موجود در استان، کمک به اشتغال پایدار شاغلین کسب و کارهای خرد، کوچک و متوسط و کارآفرینان تحت پوشش بنیاد در حوزهذ های مختلف  و همچنین تلاش یرای ساماندهی و توسعه طرح های خود اشتغالی و کارآفرینی مربوط به ایثارگران و ارتقا نقش آنها در جهش تولید و رشد اقتصادی کشوررا دنبال می کند.

بر اساس این تفاهم نامه، ایجاد ۱۲ هزار شغل  نیز در یک بازه زمانی دو ساله با مشارکت دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی و ۶ هزار شغل دیگر هم تا پایان دولت دوازدهم محقق خواهد شد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور در مراسم امضای تفاهم‌نامه تامین مسکن و ساماندهی اشتغال و کارآفرینی خانواده‌های شهدا و ایثارگران فارس، اظهار کرد: تامین این تعداد واحد مسکونی که به‌صورت تجمعی در مناطق مختلف فارس ساخته خواهد شد، با واحدهای تهیه شده برای خانواده‌های شهدا و ایثارگران استان فارس در ۱۹ سال گذشته برابری می‌کند.

سعید اوحدی با اشاره به افزایش ٢٥٠ درصدی واگذاری زمین و خانه به ایثارگران طی سال‌های اخیر در فارس، گفت: اولویت بنیاد شهید و امور ایثارگران در اختصاص این واحدها به کارگروه مربوط اعلام خواهد شد و بر این اساس، آماده‌سازی زمین و طراحی مسکن به‌زودی در فارس آغاز خواهد شد.

معاون رئیس‌جمهوری اضافه کرد: روند عملیاتی شدن این طرح با همکاری دستگاه‌های اجرایی و خدمات‌رسان به‌سرعت پیش خواهد رفت.
او همچنین از تخصیص ۱۲۰۰ میلیارد تومان مطالبات بیمه‌ای شرکت‌های طرف قرارداد بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور از سوی سازمان برنامه و بودجه خبر داد و گفت: از این هفته تحولی در حوزه مباحث درمانی خانواده شهدا و ایثارگران رخ خواهد داد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور ادامه داد: بر اساس این تفاهم‌نامه، ایجاد ۱۲ هزار شغل نیز در یک بازه زمانی دو ساله با مشارکت دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی و ۶ هزار شغل دیگر تا پایان دولت دوازدهم در دستور کار است.

معاون رئیس جمهوری با بیان اینکه واکسن آنفلوآنزا ویژه والدین ۶۰ سال به بالای خانواده شهدا و ایثارگران در سطح کشور از ۶ مهر با هماهنگی وزارت بهداشت، آغاز خواهد شد، گفت: توزیع واکسن آنفلوآنزا ویژه والدین سالمند ایثارگران، در محل سکونت آنان صورت خواهد گرفت.

به گزارش ایرنا، معاون رئیس جمهوری و رئیس بنیاد شهید کشور دوشنبه در بدو ورود به شیراز با حضور در گلزار شهدای دارالرحمه این شهر، به مقام والای شهدا ادای احترام کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها