امسال ۴۸۰ میلیارد ریال زکات در گلستان جمع‌آوری شد

گنبدکاووس - ایرنا - معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) گلستان گفت که از مجموع سهمیه ابلاغی ۹۵۰ میلیارد ریالی زکات امسال این استان تاکنون ۴۸۰ میلیارد ریال جمع‌آوری شد.

عباس عباسی روز دوشنبه در نشست شورای زکات گنبدکاووس اظهارداشت: پارسال کشاورزان گلستان ۴۱۶ میلیارد ریال زکات پرداخت کرده بودند.

به گفته معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد گلستان هم اکنون ۸۰ هزار خانوار با جمعیت بیش از ۱۴۵ هزار نفر در گلستان تحت پوشش کمیته امداد هستند که از محل جمع‌آوری زکات کمک‌های حمایتی برای بهبود وضعیت زندگی آنان انجام می شود.

مدیر کمیته امداد منطقه یک گنبدکاووس نیز در این نشست گفت: سهمیه امسال زکات این شهرستان ۹۶ میلیارد ریال است که تاکنون ۶۹ میلیارد ریال آن جمع آوری شد.

محمد باقرپور از مدیر جهاد کشاورزی گنبدکاووس خواست سطح زیرکشت زمین‌های کشاورزی شهرستان را به کمیته امداد اعلام کند تا تعیین مبلغ زکات واقعی‌تر شود.

فرزانه جعفری، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار ویژه گنبدکاووس نیز در این نشست برضرورت فرهنگ سازی پرداخت زکات در جامعه تاکید کرد.

حجت الاسلام محمود ترابی امام جمعه گنبدکاووس هم در این نشست روستاها را محور پرداخت زکات در شهرستان دانست و از بخشداران، دهیاران و روحانیون خواست با تقویت شوراهای زکات روستایی باعث افزایش سطح اهدای زکات در جامعه شوند.

گنبدکاووس با افزون بر ۱۶۱ هزار هکتار اراضی زراعی و باغی و ۳۳۱ هزار هکتار مرتع از شهرستان‌های مهم تولید محصولات کشاورزی گلستان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =