رییس بنیاد شهید:‌ مدافعان حرم آتش فتنه را  فراتر از مرزها خاموش کردند

شیراز-ایرنا- معاون رییس جمهوری و رییس سازمان بنیاد شهید و امورایثارگران گفت: شهدای مدافع حرم نمادی از انسانیت، جوانمردی، عزت و بصیرت هستند که آتش فتنه را هزاران کیلومتر آن طرف مرزهای کشور خاموش کردند.

به گزارش ایرنا، سعید اوحدی دوشنبه در دیدار با آیت الله لطف الله دژکام نماینده ولی فقیه در استان فارس و تولیت آستان مقدس حضرت احمد بن موسی شاهچراغ(ع) افزود: اگر این عزیزان نبودند امروز اسمی از اسلام و ارزش های اسلامی وجود نداشت.
 معاون رییس جمهوری گفت: داعشی ها و تکفیری ها توطئه بسیار پیچیده ای داشتند و اگر شهید سرلشکر قاسم سلیمانی نبود امروز اسمی از مضجع شریف در عراق نبود.
وی ادامه داد: آه جانسوز فرزند شهید، سختی دوران اسارت آزادگان و جانبازی و سختی هایی که ایثارگران تحمل کردند با هیچ چیز قابل جبران نیست.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به اینکه استان فارس در دوران دفاع مقدس و پس از آن ۱۵ هزار شهید را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است، گفت: استان فارس یکی از استان هایی است که بیشترین تعداد شهدا، جانبازان و ایثارگران را در طول عمر انقلاب اسلامی داشته است.
 اوحدی وجود ۴۰ هزار جانباز و بیش از ۲ هزار آزاده در استان فارس را ثروت و سرمایه بزرگی برای این استان و کشور دانست و بیان کرد:  این ظرفیت مسئولیت ما را سنگین تر می کند که باید تلاش کنیم و خدمات مطلوب تری به آنان ارائه دهیم.

اوحدی افزود: مملکتی که دوران سخت را پشت سر گذاشته است، امروز هم می تواند با همدلی و وحدت و با تاسی به فرهنگ ایثار و شهادت از گردنه های سخت عبور کند.
وی به تحریم‌های بی‌سابقه جمهوری اسلامی ایران  اشاره کرد  و گفت: فشارها و تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران در تاریخ سابقه نداشته است، امروز ساده ترین اقلام بهداشتی و داروها را از کشور ما دریغ می کنند و اجازه واردات دارو به ما نمی دهند.
اوحدی ادامه داد: امروز مسوولان کشور بیش از یک ماه و نیم است که تلاش می کنند تا واکسن ساده آنفلوانزا را وارد کنند اما در مقابل آن‌ها، مانع قرار می دهند.
رییس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: در شرایطی که دشمن تمام ظرفیت های تبلیغاتی و رسانه ای خود را بکار ‌گرفت و گفت ایران در مقابل کرونا تسلیم شده است اما دیدیم مردم و کادر بهداشت و درمان با مجاهدت خود چه اقدام بزرگی و عظیمی را انجام دادند.

آیت الله لطف الله دژکام نماینده ولی فقیه در استان فارس و سرپرست تولیت آستان مقدس حضرت احمد بن موسی شاهچراغ(ع) نیز در این دیدار گفت: بحث شهادت و ایثارگران با جامعه شیعه آمیخته است و این حرکت مایه آبروی ما بوده که ادامه داشته و در هر قرن و عصر و مکانی صحنه های ارزشمند ایثارگری را شاهد بودیم.
امام جمعه شیراز افزود: امروز باید دین خود را نسبت به جامعه ایثارگری بجا بیاوریم و بدانیم خدماتی که قرار است به این جامعه ارایه شود، برکت کار در جمهوری اسلامی است.
وی با بیان اینکه تاکنون ده ها هزار واحد مسکونی در نقاط مختلف استان فارس برای اقشار مختلف ساخته شده است، اظهارکرد: حال این افتخار نصیب سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران شده است تا برای جامعه ایثارگران در حوزه مسکن اقدامی انجام دهد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =