وزیر خارجه بحرین و نتانیاهو برای امضای توافق سازش وارد واشنگتن شدند

تهران- ایرنا- بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی همراه با خانواده خود درست ساعتی پس از هیات بحرینی، برای امضای توافق سازش چهار جانبه میان امارات، بحرین، رژیم صهیونیستی و آمریکا که از سوی فلسطینی ها به عنوان خنجری از پشت تعبیر شده، وارد واشنگتن شد.

به گزارش خبرنگار روزنامه هاآرتص، نتانیاهو به همراه همسرش سارا و پسر ارشد خود اونر وارد پایگاه شکاری اندروز در ایالت مریلند شدند.

به گزارش روزنامه الایام بحرین عبداللطیف بن راشد الزیانی وزیر خارجه این کشور نیز همراه با هیاتی ساعتی پیش وارد واشنگتن شد.

مراسم امضای قرارداد توافق بین رژیم صهیونیستی، امارات و بحرین قرار است با صحنه گردانی آمریکا فردا ۱۵ سپتامبر (۲۵ شهریور) در کاخ سفید به امضای سران چهار طرف برسد.

بحرین نیز روز جمعه در بیانیه مشترک با آمریکا و رژیم صهیونیستی از توافق بر سر ایجاد روابط کامل دیپلماتیک با اسرائیل خبر داد.

روزنامه جروزالم پست گزارش داد که هنوز مشخص نیست پیش نویس این توافق در قالب عادی سازی تنظیم شده است یا توافق صلح.

عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر خارجه امارات نیز به نمایندگی از خلیفه بن زاید آل نهیان رئیس دولت این کشور شب گذشته وارد آمریکا شده بود.

رژیم صهیونیستی پیشتر با مصر، اردن و تشکیلات خودگردان نیز معاهده‌هایی را امضا کرده بود اما تجربه رابطه با اسرائیل نشان می دهد که این رژیم تاکنون نه تنها به تعهدات خود در این توافق‌ها پایبند نبوده است که حتی معاهدات و قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل را نیز همواره نقض کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =