۲۴ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۴۸
کد خبرنگار: 2971
کد خبر: 84038424
۰ نفر

برچسب‌ها

حزب حاکم روسیه واحد باز هم در انتخابات پیروز شد

مسکو - ایرنا - نتایج اولیه انتخابات استانداران و نمایندگان شوراهای محلی روسیه حاکی از پیروزی دوباره اعضای حزب حاکم روسیه واحد است که ارکان قدرت در روسیه را از ابتدای به قدرت رسیدن ولادیمیر پوتین در دست دارد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، شمارش آرای انتخابات روز گذشته امروز (دوشنبه) همچنان ادامه دارد، اما از نتایج آرای شمرده شده می توان نتیجه گرفت حزب روسیه واحد در این انتخابات به پیروزی رسیده است.

انتخابات استانداران و سران جمهوری‌های داخلی در ۱۸ منطقه روسیه برگزار شد و ۱۸ نامزد پیشنهادی حزب حاکم روسیه واحد در این انتخابات به پیروزی رسیدند. 

این مناطق شامل استان های لنینگراد، سواستوپل، کراسنودار، تامبوف، کامچاتکا، پنزا، کالوژسکایا، بریانسک، پرمی، اسمولنسک، ایرکوتسک، کاستروما، راستف، آرخانگلسک و جمهوریهای تاتارستان، کومی، چوواشی، منطقه خودمختار یهودیان می شود.  

 در انتخابات نمایندگان شوراهای محلی شامل شوراهای استان ها و شهرها نیز اکثریت کرسی های این شوراها به حزب حاکم روسیه واحد رسید. 

بر اساس اطلاعات کمیسیون مرکزی انتخابات روسیه، بیش از ۱۶۲ هزار نامزد از احزاب مختلف برای تصدی نزدیک به ۷۸ هزار کرسی شوراهای محلی با یکدیگر رقابت کردند. 

در حالی که در این انتخابات، حزب روسیه واحد اکثر آرا را به دست اورده است در مناطقی همچون نووسیبیرسک، مخالفان دولت روسیه طرفدار الکسی نووالنی وبلاگ نویس مخالف دولت در انتخابات شورای شهر به پیروزی رسیدند.

سرگئی بایکو رئیس ستاد انتخاباتی ناوالنی در نووسیبیرسک و ۳۱ نفر دیگر با کسب آرای بیشتر به شورای شهر راه یافتند. 

در انتخابات شورای استان نووسیبیرسک هم حزب حاکم روسیه واحد نتوانست به اکثریت دست بیابد و تاکنون ۳۸/۷ درصد آرا را بدست آورده است.

در استان تومسک هم مخالفان دولت روسیه از حزب حاکم روسیه واحد پیشی گرفته اند و در حالی که این حزب تا کنون ۳ کرسی از ۲۷ کرسی شورای شهر تومسک را بدست اورده و بقیه به نامزدهای دیگر تعلق گرفته است.

گفتنی است دمیتری مدودوف معاون دبیر شورای امنیت روسیه که رهبری حزب حاکم روسیه واحد را برعهده دارد، پیروزی این حزب در انتخابات را به سران و هواداران آن تبریک گفته است. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =