۲۴ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۲۱
کد خبرنگار: 1278
کد خبر: 84038346
۰ نفر

برچسب‌ها

طرح مهر تحصیلی در زنجان اجرا ‌شد

زنجان - ایرنا - مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان گفت: طرح مهر تحصیلی با توزیع یک هزار بسته لوازم بین دانش‌آموزان این استان اجرا شد.

حجت‌الاسلام مختار کرمی روز دوشنبه با بیان این مطلب به خبرنگاران با اشاره به طرح‌های اجرایی اوقاف در راستای کمک به نیازمندان اظهار کرد: طرح‌های این اداره کل در راستای عمل به نیات واقفان خیراندیش اجرایی می‌شود که از جمله این طرح‌ها مهر تحصیلی است.
وی با بیان اینکه طرح مهر تحصیلی با هدف کمک به دانش‌آموزان بی‌بضاعت و عمل به نیات واقفان در این زمینه اجرایی می‌شود، افزود: در زنجان موقوفه مربوط به این امر وجود دارد و در همین محل نیز هزینه می‌شود.
حجت الاسلام کرمی با اشاره به اینکه نظارت بر نحوه اجرای صحیح و امینانه نیات واقفان از مهم‌ترین رسالت‌های اداره کل اوقاف و امور خیریه است، گفت: طرح مهر تحصیلی از جمله برنامه‌های خیرخواهانه در راستای تامین کمک هزینه تحصیلی دانش‌آموزان مستعد است.
وی از توزیع یک هزار بسته تحصیلی نیز بین دانش‌آموزان و دانشجویان به مناسبت بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها خبر داد و افزود: بسته مهر تحصیلی که شامل کیف، دفتر، مداد، مدادرنگی و سایر موارد است، تهیه و طبق نیات واقفان خیراندیش به دانش‌آموزان مقاطع ابتدایی و متوسطه اهدا می‌شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان همچنین از کمک به نخبگان مستعد در استان نیز خبر داد و گفت: در این راستا نیز به ۷۰ نفر از افراد شناسایی شده، کمک شد.
وی با بیان اینکه ترویج فرهنگ وقف و کمک به دانش‌آموزان نیازمند امری ضروری و خداپسندانه است، افزود: باید آثار ناشی از برکات وقف در جامعه اطلاع‌رسانی شود.
گفتنی است، طرح مهر تحصیلی در راستای سیاست حمایتی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور برای کمک به دانش آموزان نیازمند در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید در تمامی استان‌های کشور اجرا می‌شود.
 سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در راستای سیاست‌های حمایتی از اقشار آسیب پذیر جامعه، امسال نیز اقدام به تهیه و توزیع بسته‌های تحصیلی در میان دانش آموزان نیازمند کرده است.
 بسته مهر تحصیلی شامل کیف، دفتر و لوازم التحریر متناسب با نیاز دانش‌آموزان دوره‌های مختلف تحصیلی در بین دانش‌آموزان نیازمند توزیع خواهد شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha