۱۵ میلیارد ریال صرف فعالیت‌های سینمایی در استان اردبیل می‌شود

اردبیل _ ایرنا _ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل گفت: در سال جاری ۱۵ میلیارد ریال اعتبار برای توسعه فعالیت‌های سینمایی و سمعی و بصری این استان تخصیص یافته است.

به گزارش ایرنا ، سیدناصر اسحاقی روز دوشنبه در نشستی با سرپرست شهرداری خلخال افزود: این اعتبار در پی امضای تفاهم‌نامه با سازمان امور سینمایی و سمعی و بصری اختصاص یافته که با اجرای برنامه‌ها و انجام تعهدات پرداخت خواهد شد.

وی از مهم‌ترین بخش‌های این تفاهم‌نامه را اختصاص ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون برای حمایت از ۲۰ فیلم کوتاه ، اختصاص یک میلیارد ریال برای حمایت از تولید ۲ فیلم مستند ،حمایت از احداث پردیس سینمای امید خلخال با اختصاص هفت میلیارد ریال و کمک به تبدیل مجتمع فرهنگی این شهر به سالن سینما نیز با اختصاص یک میلیارد ریال ذکر کرد.

وی اظهارداشت: در راستای بازسازی سینماهای قدیمی استان ۷۰۰ میلیون ریال اعتبار برای ارتقای سیستم نمایش سینما قدس شهر اردبیل اختصاص یافته است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل بیان کرد: کمک به برگزاری هفته فیلم و عکس، اکران فیلم، برگزاری جشنواره‌ها و برنامه‌های سینمایی از دیگر برنامه‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل در سال ۹۹ می‌باشد.

او افزود: برگزاری کارگاه‌های آموزشی استاد محور و کمک به اکران فیلم در شهرهای فاقد سینما و اکران فیلم‌های هنر و تجربه نیز از بندهای دیگر تفاهم‌نامه با سازمان امور سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

وی گفت: همچنین کمک به نمایندگی انجمن سینمای جوان پارس‌آباد به مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال و بروزرسانی تجهیزات فیلم‌سازی دفتر انجمن سینمای جوان مشگین‌شهر با ۵۰۰ میلیون ریال انجام خواهد شد.

وی بهره‌مندی از سالن سینمای استاندارد را از خواسته‌های مردم خلخال دانست و تشریح کرد: تعهد تامین زمین پردیس سینمایی خلخال از سوی شهرداری صورت گرفته و سازمان امور سینمایی نیز تامین اعتبارات ساخت این مجموعه فرهنگی و هنری را متقبل شده است.

وی گفت: احداث پردیس سینما امید پیش از این در ۹ شهر از ۹ استان کشور آغاز شده و شهر خلخال نیز به عنوان نخستین شهر استان اردبیل برای اجرای این پروژه در سال گذشته انتخاب شد.

سرپرست شهرداری خلخال نیز گفت: پروژه مشارکتی احداث پردیس سینمایی این شهر حذف نشده و تنها زمین محل اجرای آن تغییر یافته است.

فرهاد خوگر اظهارداشت: با توجه به ضرورت سند محل اجرای پروژه به نام شهرداری و به علت نبود امکان انتقال سند زمین پیش‌بینی شده قبلی در مقابل ترمینال مسافربری شهرداری ، این پروژه  فرهنگی و هنری با مشارکت سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در محدوده پارک اللرباغی احداث خواهد شد.

وی گفت: زمین شهربازی قدیم واقع در بلوار یادگاران امام و محل قبلی اعلام شده برای اجرای پروژه پردیس سینمایی خلخال به نام اداره کل مسکن و شهرسازی استان اردبیل بود.

وی با بیان اینکه با امضای تفاهم‌نامه همکاری و مشارکت سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای ساخت این پروژه فرهنگی مقدمات کار برای عملیات اجرایی این پروژه فراهم شده است، افزود: پردیس سینما امید خلخال در زمین انتخاب شده به مساحت ۷۰۰ تا هزار متر مربع با پیش‌بینی سه سالن سینما و سایر امکانات رفاهی و پرداخت هفت میلیارد ریال اعتبار بلاعوض از سوی سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و پنج میلیارد ریال از سوی سازمان همیاری شهرداری‌های کشور به شهرداری احداث می‌شود.

سرپرست شهرداری خلخال تشریح کرد: تقویت زیرساخت‌های فرهنگی برای مقابله با تهاجم فرهنگی و تامین خواسته‌های فرهنگی و هنری نسل جوان از برنامه‌های شهرداری بوده و ساخت مشارکتی سینما امید با محوریت شهرداری گامی بزرگ برای اهداف فرهنگی و تحقق آرزوی دیرینه شهروندان در برخورداری از سالن سینما است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =