دانشجویان خارجی دانشگاه مازندران امسال سه برابر شد

ساری - ایرنا - رییس دانشگاه مازندران از استقبال چشمگیر دانشجویان خارجی برای تحصیل در این دانشگاه خبر داد و گفت که در سال تحصیلی ۳۵۰ دانشجوی خارجی جدید برای تحصیل در این دانشگاه تقاضا داده‌اند.

دکتر کوروش نوذری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا آمار دانشجویان خارجی دانشگاه در سال تحصیلی گذشته را ۱۵۰ نفر اعلام کرد.

وی توضیح داد : تمامی دانشجویانی که سال گذشته در دانشگاه مازندران تحصیل می کردند ، در سال تحصیلی جدید هم نام نویسی کرده اند و با احتساب ۳۵۰ دانشجوی جدید ، آمار دانشجویان خارجی دانشگاه به ۵۰۰ نفر در سال تحصیلی جاری می رسد.

رییس دانشگاه مازندران گفت: بیشتر دانشجویان خارجی از کشورهای منطقه بخصوص تاجیکستان، افغانستان، عراق، سوریه و چندین کشور آفریقایی و آسیایی هستند.

وی رشته‌های تحصیلی بیشتر این دانشجویان خارجی را هم مهندسی کامپیوتر ، حقوق و علوم سیاسی، زبان انگلیسی، مهندسی شیمی و ریاضی اعلام کرد.

نوذری همچنین گفت : دانشگاه مازندران زیرساخت‌های لازم برای میزبانی از بیش از یکهزار دانشجوی خارجی را دارد اما مهم برای ما کیفیت آموزشی است و تفکر درآمدزایی جایی در پذیرش دانشجویان خارجی ندارد.

رییس دانشگاه مازندران علت افزایش استقبال دانشجویان خارجی برای تحصیل در این دانشگاه را معرفی ظرفیت های آن در خارجی از کشور دانست و توضیح داد : متاسفانه در چندین دهه گذشته با توجه به ظرفیت‌های زیرساختی و علمی دانشگاه مازندران ، این مجموعه بخوبی در سطح بین المللی معرفی نشده بود و شناخت دانشجویان خارجی از محیط های علمی کشور عمدتا معطوف به چند دانشگاه انگشت شمار در پایتخت بوده است.

وی ارتباط موثر با دانشگاه های خارجی را در موفقیت دانشگاه مازندران برای جذب دانشجویان خارجی موثر دانست و افزود : تبلیغات ایران هراسی در بسیاری از کشورها همواره سایه سنگینی بر روی دانشگاه های کشور از جمله دانشگاه مازندران داشت که ریشه آن هم در ناشناخته بودن محیط دانشگاهی ما بود که با واکنش بموقع طی ۲ سال گذشته از طریق ارتباط گیری با دانشگاه های کشورهای دیگر کاهش یافته است.

رییس دانشگاه مازندران گفت : در ۲ سال گذشته تفاهمنامه‌های متعددی با دانشگاه‌های کشورهای همسایه و برخی دانشگاه‌های اروپایی منعقد و اطلاع رسانی در مورد دانشگاه مازندران در عرصه بین المللی انجام شد و در کنار آن مشکلات دریافت ویزا و اجازه اقامت دانشجویان خارجی هم با حمایت دولت و وزارت امور خارجه برطرف شده و اکنون در کمترین زمان مجوزهای اقامتی دانشجویان خارجی صادر می‌شود.

وی بر اهمیت سلامت دانشجویان داخلی و خارجی در این دانشگاه تاکید کرد و گفت: در حال حاضر تمامی کلاس های دانشگاه مازندران به صورت مجازی برگزار می شود.

دانشگاه مازندران برای سال تحصیلی جاری حدود ۱۳ هزار دانشجو و ۴۰۰ عضو هیات علمی دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =