۲۴ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۳۶
کد خبرنگار: 1459
کد خبر: 84038131
۱ نفر

برچسب‌ها

شهردار رشت برکنار شد

رشت - ایرنا - ناصر حاج محمدی شهردار رشت غروب امروز "دوشنبه" با هشت رای اعضای شورای اسلامی این شهر برکنار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، جلسه استیضاح ناصر حاج محمدی شهردار رشت غروب دوشنبه با حضور هر ۱۱ عضو شورای اسلامی این کلانشهر بدون حضور شهردار برگزار شد.

شهردار رشت در نامه ای به رئیس شورای اسلامی این کلانشهر که در صحن شورا قرائت شده نوشت : با توجه به اینکه در جلسه دوازدهم شهریور ماه شورای اسلامی در صحن علنی شورا پاسخگوی سئوالات بودم ضمن احترام به نظرات و آرای اعضا هر تصمیمی که مجموعه شورا در مورد استیضاح بگیرند پذیرفته و نیاز به حضور بنده در جلسه نیست.

پس از قرائت این نامه اعضای شورای اسلامی رشت نسبت به رای گیری اقدام کردند که در نهایت از ۱۱ رای، ۲ رای ممتنع، یک رای مخالف استیضاح و هشت رای موافق استیضاح اعلام شد.

در این جلسه با رای اعضای شورا ناصر عطائی به عنوان سرپرست شهرداری رشت انتخاب شد.

در جلسه شورای اسلامی رشت در عصر دوازدهم شهریور ماه، شهردار رشت برای پاسخگویی به هشت سوال بهراد ذاکری رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی رشت حضور یافته بود که پس از رای گیری، ۶ عضو شورا از پاسخ های شهردار قانع نشدند بنابراین در جلسه چهارشنبه گذشته رای گیری استیضاح شهردار رشت انجام شد و ۶ عضو به استیضاح رای دادند.

جلسه استیضاح شهردار رشت طی روزهای شنبه و یکشنبه گذشته لغو شده بود اما غروب امروز با حضور تمام اعضای شورا برگزار شد.

از آغاز فعالیت ناصر حاج محمدی در پست تصدی شهرداری رشت در خرداد ماه سال گذشته تاکنون وی سه بار برای پاسخ به سئوالات اعضای شورای اسلامی رشت در صحن حضور یافت که یک بار اعضای شورا از جواب های شهردار راضی شده  و ۲ بار دیگر قانع نشدند.

آخرین باری که اعضای شورای اسلامی کلانشهر رشت از جواب های شهردار قانع نشدند کار به استیضاح کشید اما طی ۲ جلسه به دلیل به حد نصاب نرسیدن اعضاء  جلسه استیضاح برگزار نشد و در نهایت موضوع طرح استیضاح شهردار با امضاء شش نفر از اعضای شورای رشت و رای گیری از دستور جلسه خارج شد.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت در این جلسه در سخنانی بیان داشت: ما در شورای اسلامی رشت دوست نداشتیم این اتفاق رخ دهد نیت ما از ابتدای فعالیت شورای پنجم این بود که با یک شهردار این دوره از شورا را به پایان برسانیم.

احمد رمضانپور نرگسی انتخاب شهردار را یکی از وظایف شورای اسلامی دانست و اظهار داشت: هر یک از اعضای شورا که برای انتخاب مهم شهردار اقدام می کنند می تواند قاطعانه وارد شده سئوال و استیضاح کند و این مهم حق اعضا است.

شورای اسلامی رشت ۱۱ عضو دارد این کلانشهر دارای حدود ۷۰۰ هزار نفر جمعیت ثابت است که در طول روز به یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر می رسد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =