اوقاف نجف‌آباد نیازمند وقف جدید برای کمک به نیازمندان است

اصفهان- ایرنا - رییس اداره اوقاف و امورخیریه نجف‌آباد گفت: اوقاف این شهرستان نیازمند وقف‌های جدید برای کمک به فقرا، نیازمندان و خانواده‌های بی‌سرپرست است.

حجت‌الاسلام والمسلمین رضا صادقی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: همچنین کمک به زوج‌های جوان و امور قرآنی از نیازهای وقفی این شهرستان است که 

در هفته‌های اخیر ۲ وقف جدید با نیت کمک به مساجد این شهر به ثبت رسیده است.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه نجف‌آباد افزود: یکی از وقف‌ها بخشی از باغی است که توسط "سیدکافی موسوی" با ارزش ۸۰۰ میلیون تومان برای مسجد ۱۴ معصوم نجف‌آباد و ساخت یک مرکز تجاری برای این مسجد وقف شده است.

وی به وقف زمینی به مساحت ۸۴۹ مترمربع برای ساخت مجتمع سه طبقه برای مسجدالنبی و متعلقات آن و همچنین تامین هزینه‌های نذری برای هیات امام حسین(ع) اشاره کرد و گفت: این وقف توسط "محمد پورهادی" به ثبت رسیده است.

صادقی یادآور شد: براساس نیت واقف قرار است در این زمین ساختمانی سه طبقه  احداث شود که از محل اجاره منزل مسکونی برای تامین مایحتاج آشپزخانه و توسعه آن استفاده شود.

وی ارزش ریالی این وقف را حدود ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برآورد کرد و گفت: قرار است در آشپزخانه این ساختمان در آینده غذای نذری برای ظهر عاشورا و اعیاد مذهبی طبخ و بین نیازمندان و عزاداران توزیع شود.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه نجف‌آباد اضافه کرد:  در سال جاری ۴۷ سند به نام اوقاف این شهرستان صادر شده و ۲۰۰ پرونده در مراجع قضایی در دست بررسی است.

شهرستان ۳۰۰ هزار نفری نجف‌آباد در ۳۰ کیلومتری غرب اصفهان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =