برخی مقام‌های افغانستان از دوحه به کابل بازگشتند

تهران- ایرنا- برخی مقام‌های دولت افغانستان از جمله عبدالله عبدالله رییس شورای عالی مصالحه ملی و حنیف اتمر سرپرست وزارت خارجه این کشور، پس از شرکت در نشست مقدماتی صلح در قطر شب گذشته به کابل بازگشتند.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری صدای افغان (آوا)، عبدالله عبدالله در حاشیۀ سفر به دوحه با امیر قطر، وزرای خارجه آمریکا و قطر و دیگر نمایندگان ارشد کشورهای منطقه و بین‌المللی، در ارتباط با شروع مذاکرات صلح و فرصت‌ها و چالش‌های پیش‌رو بحث و تبادل نظر کرد.

او خطاب به اعضای هیأت مذاکره‌کنندۀ جمهوری اسلامی افغانستان گفت که شما از کلیت نظام و اقشار جامعه نمایندگی می‌کنید و مردم یکپارچه از شما حمایت و پشتیبانی می‌کنند.
بر اساس گزارش ها، گفته می‌شود هیئت‌های مذاکره کننده دولت افغانستان و گروه طالبان، قرار است امروز (دوشنبه) در دوحه قطر، گفت وگوهای رسمی درباره آینده جنگ و صلح در افغانستان را آغاز کنند.
نشست اولیه برای آغاز گفت‌وگوهای بین‌افغان‌ها روز شنبه با حضور وزیران خارجه چند کشور منطقه ای و فرامنطقه مقام‌های قطری و نمایندگان حدود ۳۰ کشور و سازمان‌های جهانی به صورت حضوری و یا آنلاین آغاز شد.

عبدالله عبدالله هنگام سفر به دوحه در فرودگاه حامدکرزی گفت که امیدوار است آغاز مذاکرات میان افغان‌ها تحولی بزرگ و تاریخی باشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =