ستاد ملی کرونا از رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در مدارس بم قدردانی کرد

کرمان - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان گفت: شهر بم با ۹۶ درصد رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در مدارس به عنوان یکی از شهرهای برتر کشور مورد تجلیل ستاد ملی مقابله با کرونا قرار گرفت.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، محمدصادق بصیری در ستاد استانی پیشگیری و مقابله با بیماری ویروسی کرونا به اهم مصوبات ستاد ملی پرداخت و گفت: آمارها نشان می‌دهد در اغلب استان‌ها، خیز ابتلای بیماری رو به کاهش است.
وی با بیان اینکه استان کرمان از نظر شیوه ویروس کرونا همچنان در وضعیت قرمز قرار دارد، اظهار داشت: از ۲۳ شهرستان استان، ۲ مورد قرمز، سه مورد نارنجی، ۹ شهرستان زرد و ۹ مورد سفید که در مجموع برآیند استان قرمز است.
بصیری ادامه داد: نشانه‌های بیماری آنفلوآنزا نیز در کشور پدیدار شده و تاکید ستاد ملی بر این است که رعایت دستورالعمل های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک حیاتی است و با رعایت آن از شیوع آنفلوآنزا نیز جلوگیری می‌شود و جبرانی برای کمبود واکسن خواهد بود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان گفت: با رعایت فاصله‌گذاری و استفاده از ماسک، نیازی به تزریق واکسن آنفلوآنزا نخواهد بود.
بصیری خاطرنشان کرد: رعایت نکات بهداشتی بیماری کرونا در خطوط هواپیمایی مورد تاکید است که به شکل بهتر و بیشتری انجام گیرد.
وی گفت: اربعین به دلیل شیوع کرونا در عراق، هیچ زائری از کشورهای دیگر پذیرفته نمی‌شود، بنابراین مصوبه ستاد ملی بر این بوده که راهپیمایی اربعین برای برون رفت از مرز و داخل استان‌ها نخواهد بود و مراسم عزاداری طبق روال تاسوعا و عاشورا با اعمال محدودیت ها و شرایط تعیین شده، انجام می‌شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان اظهار داشت: مراکز شماره‌گذاری خودروها نیز طبق اعلام کشوری، نوبت‌دهی باید غیرحضوری باشد و بخشی از کارها در بستر اینترنت صورت گیرد، تنها حضور مردم برای معاینه خودرو و نصب پلاک باید باشد و امکانات برای این موارد باید تامین شود.
بصیری با اشاره به اهمیت کنترل و رعایت نکات بهداشتی در مطب‌ پزشکان گفت: بازرسی از مطب پزشکان و دیگر مراکز خصوصی پزشکی به عهده معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی است.
در حوزه حمل و نقل عمومی از جمله تاکسی‌های داخلی شهر و وسایل نقلیه عمومی بین‌شهری مقرر شد تا طرح کارشناسی هفته آینده ارائه و مورد بررسی و اجرا قرار گیرد.
برگزاری هرگونه آزمون نیز منوط به دریافت مجوز از ستاد ملی و یا استانی است و ۷۲ ساعت قبل درخواست برگزاری باید به دانشگاه علوم پزشکی جهت بازرسی از مکان ارائه شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =