استاندار کرمانشاه از میان بازنشستگان مشاور انتخاب می‌کند

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه گفت: موضوع انتخاب مشاور استاندار در امور بازنشستگی بحث بسیار مهم و خوبی است زیرا با اجرای این موضوع، بازنشستگان بهتر می‌توانند نظرات و پیشنهادت خود را به مسوولین استان برسانند و این موضوع در کرمانشاه بزودی اجرایی خواهد شد.

«هوشنگ بازوند» روز دوشنبه در نشست مدیران کانون های بازنشستگی استان کرمانشاه افزود: از کانون های بازنشستگی می خواهم که تا روز چهارشنبه همین هفته سه نفر را به ما معرفی کنند و ما پس از جمعبندی های لازم یک نفر را به عنوان مشاور خود در امور بازنشستگی منصوب خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: همه مدیران استان باید مشاور در امور بازنشستگی داشته باشند تا با مشکلات و مسایل این عزیزان بهتر آشنا شوند.

او همچنین با اشاره به اقدامات و پیگیری های لازم برای خرید خانه مهر و دهکده سلامت ویژه بازنشستگان از مدیریت سازمان بازنشستگی استان خواست که مکاتبات انجام شده در این زمینه را هر چه سریعتر جهت تصمیم گیری به استانداری ارایه نماید.

رفع مشکل بیکاری جزو اولویت های کاری استان است

استاندار کرمانشاه در ادامه این نشست با اشاره به تلاش های صورت گرفته طی سه سال گذشته برای کاهش نرخ بیکاری و ایجاد اشتغال در استان اظهار داشت: با وجود اینکه ما در این سال ها با سه بحران اساسی یعنی زلزله، سیل و کرونا مواجه بودیم اما هرگز از موضوع ایجاد اشتغال برای جوانان غافل نشدیم زیرا این مهم را جزو اولویت های کاری خود در استان می دانیم.

بازوند اضافه کرد: با توجه به اینکه یک زلزله شدید و سهمگین در استان رخ داد اما تلاش کردیم که از زلزله برای ساخت بهتر و زیباتر شهر سرپل ذهاب و روستاها و استفاده از امکانات فرصت سازی کنیم و این مهم در راستای تحقق فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر بهره گیری از فرصت ها در این زلزله بود.

نماینده عالی دولت در استان کرمانشاه اضافه کرد: ما در سال ۱۳۹۶ با نرخ بیکاری بیش از ۲۲ درصدی در استان مواجه بودیم اما خوشبختانه این نرخ امروز به ۴/ ۱۵ درصد رسیده و هر چند که اقدمات خوبی برای کاهش این نرخ صورت گرفته اما همچنان با جدیت و پیگیری ویژه به دنبال کاهش بیشتر نرخ بیکاری در استان هستیم.

بازوند تاکید کرد: برای ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری باید سالی ۲۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در استان شکل بگیرد و در این مسیر به همکاری بیشتر بخش خصوصی برای سرمایه گذاری و استفاده از مزیت های استان نیاز داریم.

وی با اشاره به تلاش های صورت گرفته برای کاهش نرخ فلاکت در استان گفت: استان کرمانشاه طی سال های گذشته در خصوص نرخ فلاکت رتبه ۳۱ کشوری را دارا بود اما این نرخ امروز با ۹ رتبه بهتر به نرخ ۲۱ کشوری رسیده هر چند که باید هر چه بیشتر تلاش کنیم که این نرخ همچنان کاهش پیدا کند.

طرح گرمسیری طرحی ماندگار در تاریخ کشور است

استاندار کرمانشاه در ادامه سخنانش از اجرای طرح گرمسیری به عنوان طرحی ماندگار در تاریخ جمهوری اسلامی یاد کرد و گفت: بدون شک اگر تاریخ از اقدامات جمهوری اسلامی بخواهد یاد کند، حتماً طرح گرمسیری استان یکی از این اقدامات خواهد بود زیرا با اجرای این طرح، تحولی عظیم در استان رخ خواهد داد و همه باید قدردان توجه ویژه جمهوری اسلامی به استان کرمانشاه باشیم.

بازوند اظهار داشت: همچنین تحول بزرگ دیگری در خصوص گازرسانی استان شکل گرفته بطوریکه درصد برخورداری استان در سال های گذشته ۴۵ درصد بود اما امروز این درصد برخورداری به بیش از ۷۷ درصد رسیده و دولت های یازدهم و دوازدهم در این زمینه اقدامات بسیار اثربخشی در استان انجام داده است و واقعاً یک انقلاب در بحث گازرسانی استان صورت گرفته است.

وی در ادامه از حضور دکتر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه کشور به استان خبر داد و گفت: در جلسه شورای اداری که با حضور ایشان در استان داریم از بازنشستگان می خواهیم که یک نفر را به عنوان نماینده خود جهت ارایه پیشنهادات و مسایل خود در این جلسه انتخاب نمایند.

واگذاری مدیریت ۴۷ درصد سهام عدالت به دولت در استان

بازوند همچنین تصریح کرد: در استان کرمانشاه ۴۷ درصد از مردم مدیریت سهام عدالت را به دولت واگذار کرده اند که در استان میزان سرمایه این ۴۷ درصد رقمی بالغ بر ۸ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان می شود لذا با توجه به بحث تشکیل هیات مدیره در استان ها باید تلاش شود که هیات مدیره ای قوی و توانمند برای این موضوع در استان انتخاب کرد.

وی همچنین از معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری خواست که با برگزاری نشستی با حضور مدیران کانون های بازنشستگی و مدیرکل اقتصاد و دارایی استان، بحث سهام عدالت برای بازنشستگان تبیین و تشریح شود تا این افراد بیش از گذشته با نوع و چگونگی اجرای سهام عدالت خود آشنا شوند.

وی همچنین ادامه داد: چندین بار مکاتبات لازم را با مسوولین کشوری برای اختصاص منطقه جنگی برای حقوق بازنسشتگان استان انجام داده ایم و منبعد هر کجا که لازم باشد با جدیت از این موضوع دفاع خواهیم کرد.

استاندار کرمانشاه همچنین با اشاره به بحث های صورت گرفته در خصوص حضور یا عدم حضور دانش آموزان در مدارس گفت: از روز اول هم گفتیم که هیچ اجباری برای حضور دانش آموزان در مدارس نیست و این موضوع برای خانوده ها اختیاری است.