بیش از ۸ میلیارد ریال وام اشتغال مددجویی در اشنویه پرداخت شد

مهاباد- ایرنا- رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) اشنویه گفت: از ابتدای امسال تاکنون هشت میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریال وام اشتغال به مددجویان متقاضی واجد شرایط این شهرستان پرداخت‌ شده است.

سامان چیانه روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مبلغ به ۲۱ مددجوی زیرپوشش این شهرستان اختصاص یافته و در راستای توانمندسازی، خودکفایی و اشتغال‌زایی مددجویان در حوزه‌های کشاورزی، دامپروری، تولید فرش دستباف، خیاطی، صنعت، خدمات و اصناف به آنها پرداخت شده‌است.

وی با بیان اینکه با پرداخت این مبلغ سهمیه ابلاغی سال گذشته به میزان ۱۰۰ درصد در اشنویه تحقق یافت، اظهار داشت: مددجویان برای فراگیری حرفه‌های مختلف در دوره‌های بلندمدت و کوتاه مدت برای برخورداری از این تسهیلات به مراکز فنی و حرفه‌ای و جهاد کشاورزی معرفی می‌شوند تا با شرکت در این دوره‌ها مهارت‌های لازم را در یک شغل فراگیرند.

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) اشنویه اضافه کرد: همچنین ۱۰۵ فقره وام کارگشایی و درمان به ارزش پنج میلیارد و ۹۸۰ میلیون ریال با آسان‌ترین شرایط امسال در اختیار مددجویان قرار گرفته و چهار میلیارد ریال نیز به ۲۳ مددجوی این نهاد وام ودیعه مسکن پرداخت شده ‌است.

چیانه افزود: در حوزه حق بیمه اجتماعی زنان سرپرست خانوار نیز پرداخت ۵۳۰ میلیون ریال به ۶۵ مددجو در سال جاری تاکنون انجام شده‌است.

هم‌اکنون ۲ هزار و ۷۹۶ خانوار با جمعیت بیش از ۶ هزار و ۴۶۱ نفر در اشنویه تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.

اشنویه با ۷۵ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی و هم‌مرز با کشورهای عراق و ترکیه واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =