۲۳ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۴۸
کد خبرنگار: 2222
کد خبر: 84037825
۰ نفر

برچسب‌ها

امام جمعه الیگودرز: دفاع مقدس هویت و شناسنامه نظام است

خرم‌آباد - ایرنا - امام جمعه الیگودرز گفت: دفاع مقدس هویت و شناسنامه نظام جمهوری اسلامی ایران است و همه برای حفظ آن مسوول هستند.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام مهدی سرلک روز یکشنبه در نشست هماهنگی هفته دفاع مقدس افزود: امروز دنیا ایران را با دفاع مقدس می شناسد چراکه ملت و انقلاب ما در هشت سال دفاع مقدس تمام جهان را بهت زده کرد.

وی ادامه داد: یک کشور با انقلاب نوپا و دست خالی در مقابل ۵۴ کشور قدرتمند دنیا ایستاد و به واسطه جوانان و نوجوانانی که قدرت و سلاح  ایمان داشتند در برابر دشمنان مقاومت کرد.

امام جمعه الیگودرز گفت: جنگ به ظاهر بلا، مصیبت، کشتار و خونریزی است اما امام خمینی (ره) فرمود ما در جنگ ابهت قدرت های دنیا را شکستیم بنابراین امروز باید این ریشه و روحیه مقاومت در کشور حفظ شود.

حجت الاسلام سرلک خطاب به مسوولان اظهار داشت: پست و مقام های امروز ثمره خون شهدا است که باید از جایگاه مسوولیت با خدمت به مردم صیانت کرد.

وی تصریح کرد: نوجوانان ایران اسلامی در زمان دفاع مقدس وظیفه خود را به خوبی شناختند و به قیمت جان پای تکلیف ایستادند و ما امروز باید در جبهه فرهنگی، سیاسی و اقتصادی انجام وظیفه کنیم و بر اساس وعده الهی می توانیم در مقابل هجمه های دشمن بایستیم.

وی تاکید کرد: اقشار مختلف مردم پای انقلاب بودند و در هشت سال دفاع مقدس همگان به نوعی نقش آفرینی کردند بنابراین شهدا نه متعلق به قشری خاص، بلکه برای همه ملت  هستند.

امام جمعه الیگودرز افزود: ساماندهی گلزار شهدای شهرستان دغدغه بسیاری از مردم به ویژه خانواده شهدا بود که در این راستا اقدامات خوبی توسط شهرداری صورت گرفته و در آینده نزدیک تمام مشکلات مربوط به این مکان برطرف می شود.

حجت الاسلام سرلک ادامه داد: گلزار شهدای گمنام شهرستان نیز به دلیل گذشت زمان دچار فرسودگی شدید شده و نیازمند رسیدگی جدی است.

لرستان بیش از ۶ هزار و ۲۰۰ شهید را تقدیم نظام و انقلاب کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =