دیدار مرزبانان با خانواده شهید و تبدیل پایگاه هلال‌احمر به حسینیه در آستارا

آستارا - ایرنا - فرماندهان مرزبانی استان گیلان با خانواده شهید فردین کابینی مقدم در آستارا دیدار کردند و جمعیت هلال‌احمر این شهرستان به منظور ترویج فرهنگ عاشورایی، در یک پایگاه امداد و نجات حسینیه راه‌اندازی کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ فرمانده مرزبانی گیلان روز یکشنبه در دیدار با خانواده شهید کابینی مقدم در آستارا گفت: به برکت خون شهدا، مشارکت مرزنشینان و هدایت رهبر فرزانه انقلاب، امنیت خوبی در مرزهای استان حاکم است.

سردار سهراب سجادی بیان کرد: در بسیاری از کشورهای اطراف، مشکلات امنیتی وجود دارد اما با تلاش نیروهای مسلح و همراهی مردم، توطئه دشمنان برای ناامنی مرزها خنثی شده و روند فعالیت مرزبانی رو به رشد است.

وی اظهار کرد: امنیت مرزها مانع زیاده خواهی های دشمن است و شهیدان و ایثارگران، با عشق به فرهنگ عاشورا در جبهه ها حضور یافته و افتخارات بزرگی به ارمغان آوردند.

وی ادامه داد: پدران و مادران شهدا با تربیت فرزندان غیور، کار بزرگی را انجام دادند و خانواده معظم شهدا الگوی بی نظیری برای ملت ایران هستند.

رئیس جمعیت هلال احمر آستارا هم در خصوص راه اندازی حسینیه در پایگاه هلال احمر گفت: این طرح تا پایان ماه محرم به منظور ترویج فرهنگ ایثار و عاشورا در پایگاه امداد و نجات صیادلر محور آستارا-اردبیل اجرا می شود.

حسین خورشیدی افزود: در این طرح با بهره مندی از روحانیان آستارا فرهنگ ایثار و فداکاری برای امدادگران هلال احمر در قالب سخنرانی های کوتاه تبیین می شود.
شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده است و با جمهوری آذربایجان ۳۸ کیلومتر مرز خشکی و ۱۵ کیلومتر مرز آبی دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha