طرح مقابله با گرانفروشی ناوگان حمل و نقل عمومی ورامین اجرا شد

تهران- ایرنا- مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری ورامین گفت: به هدف مقابله با دریافت کرایه اضافی از سوی رانندگان خودروهای عمومی، طرح ضربتی مقابله با گرانفروشی در ناوگان حمل و نقل عمومی ورامین اجرا گردید.

حسن خوانساریان روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: طی روزهای اخیر، گزارشاتی مبنی بر دریافت کرایه حمل و نقل از سوی رانندگان اتوبوس، مینی‌بوس و تاکسی‌های درون شهری و برون‌شهری از سوی مردم دریافت شده بود که این امر نارضایتی مسافران را به همراه داشت.
وی اظهار کرد: با هماهنگی به عمل آمده با اداره تعزیرات حکومتی و پلیس راهور، امشب طرح ضربتی مقابله با گرانفروشی ناوگان حمل و نقل عمومی ورامین اجرا و با رانندگان متخلف برخورد شد.
وی گفت: با توجه به مصوبه ستاد کرونا شهرستان ورامین مبنی بر لزوم پرداخت کرایه با استفاده از کارت الکترونیک در خط ورامین- متروی جوانمرد، برخی از رانندگان مردم را ملزم به پرداخت کرایه نقدی می‌کردند که این امر نیز تخلف محسوب می‌شود.
 


خوانساریان تصریح کرد: در این طرح ، ۳ دستگاه اتوبوس، یک دستگاه مینی‌بوس و سه دستگاه تاکسی در خطوط درون‌شهری و برون‌شهری متخلف شناخته شده و به پارکینگ منتقل شدند.
وی افزود: نرخ کرایه در خط ورامین به متروی جوانمرد قصاب ۳۵ هزار ریال ،ورامین به شهرری از ۲۰ هزار به ۲۵ هزار ریال، ورامین به شوش از ۲۵ هزار ریال به ۳۰ هزار ریال، ورامین به خاوران از ۲۵ هزار ریال به ۳۰ هزار ریال افزایش یافته و ورامین به قرچک ۱۵ هزار ریال است.
مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار و ترافیک ورامین اظهار کرد: در صورتی که مسافران در خط ورامین به متروی جوانمرد به جای پول نقد از کارت بلیت الکترونیک استفاده کنند، به جای ۳۵ هزار ریال، ۲۸ هزار و ۵۱۰ ریال بابت کرایه پرداخت می‌کنند که این مهم، از دست به دست شدن پول نقد جلوگیری کرده و از شیوع ویروس کرونا نیز پیشگیری می‌نماید. 
وی افزود: کرایه تاکسی‌های برون شهری در خط ورامین به قرچک ۲۷ هزار و ۵۰۰ ریال، ورامین به پیشوا ۲۶ هزارریال، ورامین به جوانمرد قصاب ۸۰ هزار ریال، ورامین به افسریه ۸۸ هزار ریال، ورامین به مترو شهرری۸۰ هزار ریال و دانشگاه آزاد به مترو شهرری ۹۰ هزار ریال است.
خوانساریان گفت: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده دریافت کرایه اضافی و یا عدم درج و نصب کرایه بر روی تاکسی‌ها و اتوبوس‌ها،مراتب را با شماره ۱۲۴ به اطلاع بازرسان اداره صمت برسانند.
بیش از هزار و ۸۰۰ تاکسی و۹۰ اتوبوس درون‌شهری و برون شهری به مسافران ورامینی خدمت‌رسانی می‌کنند.
ورامین با بیش از ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =