سرپرست فدراسیون: پشتوانه‌سازی ورزش دو و میدانی را در استان‌ها ارتقا می‌دهد

کرمان - ایرنا - سرپرست فدراسیون دو و میدانی جمهوری اسلامی ایران گفت: پشتوانه‌سازی، افزایش جمعیت ورزشکاران و توسعه همگانی ورزش تخصصی در صورتی که در استان‌ها ارتقا یابد، می‌تواند کرمان را به موفقیت‌های بسیاری در این رشته ورزشی برساند.

به گزارش ایرنا، مهدی ممبینی عصر یکشنبه در مجمع انتخاباتی هیات دو و میدانی استان کرمان افزود: این استان در رشته‌های پرش و سرعت از ظرفیت بسیار بالایی برخوردار است و سطح بالای ارتفاع شهرستان بافت می‌تواند به ارتقای دو استقامت این استان کمک زیادی کند.

وی اظهار داشت: ورزش دو و میدانی استان کرمان می‌تواند به قطب کشور تبدیل شود زیرا حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد و کرمان از دیرباز قهرمانان خوبی به کشور معرفی کرده و برادران موسوی در ماده پرش طول خوش درخشیدند.

سرپرست فدراسیون دو و میدانی جمهوری اسلامی ایران گفت: ظرفیت بنگاه‌های اقتصادی و منابع مالی بسیار غنی استان کرمان در کشور بی‌نظیر است که می‌تواند جذب ورزش دو و میدانی شود و با برنامه‌ریزی هدفمند و نظارت و کنترل صحیح موجب شکوفایی و رشد این ورزش شود.

وی بیان داشت: دو و میدانی ورزشی دیر بازده است و با مراقبت می‌توانیم در المپیک حرف فراوانی برای گفتن داشته باشیم و امسال خوشبختانه ۲ سهمیه کسب کردیم و خوشبین هستیم دیگر ورزشکاران کسب سهمیه کنند که با برگزاری مجمع فدراسیون رییس اصلح برنامه خود در این راستا ارائه می‌کند.

ممبینی افزود: بازوان فدراسیون دو و میدانی هیات‌ها و باشگاه‌های ورزشی هستند و کرمان در این زمینه می‌تواند موفق شود و باشگاه مس کرمان یکی از پایه‌های دو و میدانی کشور به‌شمار می‌رود و جا دارد که تعدد باشگاه‌ها در استان کرمان افزایش و رقابت‌های استانی برگزار شود که این امر به‌ویژه در رده‌های سنی پایه امری مهم و ضروری است.

وی با تاکید بر اینکه هیات دو و میدانی استان کرمان با ایجاد وفاق و همدلی نقش پدرانه را در این ورزش ایفا کند عنوان کرد: خطه کرمان با بهترین مردمان ظرفیت‌های خوبی در این ورزش دارد و هیات دو و میدانی استان کرمان به‌ویژه در حوزه بانوان می‌تواند بدرخشد و در این زمینه باید تحولی ایجاد شود.

وی تاکید کرد: توسعه جمعیت ورزشی سازمان‌یافته در تعامل با آموزش و پرورش و از مدارس آغاز می‌شود که می‌توانیم با اندکی توجه به این حوزه بهترین استعدادها را کشف کنیم.

سرپرست فدراسیون دو و میدانی جمهوری اسلامی ایران گفت: این ورزش در قالب ۲۴ ماده است و می‌تواند به چهار فدراسیون تبدیل شود و این رشته با بیش از ۱۴۵ مدال المپیکی، مادر تمامی ورزش‌ها و ظرفیت بسیاری برای مدال آوری کشور محسوب می‌شود.

وی تصریح کرد: هر هیات دو و میدانی کشور با توجه به وسعت کار یک فدراسیون محسوب می‌شود و استان‌ها در صورتی که عملکرد مطلوبی داشته باشند، در آسیا و جهان حرف‌های بسیاری برای گفتن خواهیم داشت.

ممبینی افزود: دو و میدانی ایران در رده‌های سنی پایه حرف برای گفتن دارد و یک جایزه بزرگ داشتیم که مرحله نخست این لیگ برگزار شد و یک ورزشکار متولد ۸۴ پرش با نیزه با پرش چهار متر و ۷۰ سانتیمتری رکورد نوجوانان و جوانان ایران را در سن نونهالی جابه‌جا کرده که نشان می‌دهد استعدادهای مناسبی در این رشته وجود دارد.

وی ادامه داد: این ورزشکار با نظارت و برنامه ریزی بدون شک می‌تواند در نوجوانان المپیک ۲ سال آینده و در رده سنی جوانان جزو برترین‌های جهان قرار گیرد و از این دست استعدادهای فراوانی داریم.

وی بیان داشت: فدراسیون دو و میدانی طی ۶ ماه گذشته ضمن راه‌اندازی سامانه ملی دو و میدانی، یک بانو را به شورای فنی و ۲ رییس هیات اضافه کرد که با این اقدامات به‌نوعی به‌دنبال بهره‌گیری از خرد جمعی هستیم.

سرپرست فدراسیون دو و میدانی جمهوری اسلامی ایران گفت: کمک هزینه تمرین در شرایط کرونا به قهرمانان ملی دادیم و مسابقات جایزه بزرگ برگزار و هشت رکورد ملی طی ۶ ماه گذشته جابه‌جا شد که بسیار ارزشمند و شور و شعف بین ورزشکاران ایجاد کرده است.

در پایان این مجمع انتخاباتی علی حیدری همت آباد با کسب ۹ رای از مجموع ۱۶ رای مأخوذه به مدت چهار سال عنوان ریاست هیات دو و میدانی استان کرمان را عهده دار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =