۲۳ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۵۷
کد خبرنگار: 993
کد خبر: 84037759
۰ نفر

برچسب‌ها

دستورالعمل بازگشایی برخی صنوف در بوشهر تدوین شد

بوشهر- ایرنا - استاندار بوشهر گفت: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برای بازگشایی برخی از اماکن و اصناف دستورالعمل‌هایی را تدوین کرده است که بدون در نظر گرفتن این دستورالعمل‌ها امکان فعالیت برای آنان وجود ندارد.

به گزارش ایرنا، عبدالکریم گراوند روز یکشنبه در نشست ستاد مبارزه با کرونا افزود: با توجه به روند ورود بیماران بستری در بیمارستان‌ها باید این وضعیت به افرادی که کرونا را باور ندارند نشان داده شود.

وی اضافه کرد: باید با کمک به کنترل روند شیوع بیماری کرونا، تلاش‌های شبانه‌روزی کادر بهداشت و درمان استان بوشهر را نتیجه‌بخش کرد.

گراوند با اشاره به‌ضرورت اهمیت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی در جامعه افزود: آنچه راجع به کنترل کرونا برای همه دنیا مسجل شده است رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی است.

استاندار بوشهر ادامه داد: برای اطمینان از رعایت نکات بهداشتی نیازمند ابزار مناسبی هستیم که بهترین ابزار برای مقابله با شیوع کرونا نظارت جدی بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و برخورد با متخلفان است.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: بستری روزانه ۵۰ تا ۶۰ نفر در بیمارستان‌های استان بر اثر ابتلا به بیماری کرونا بیانگر وضعیت هشدار است که اگر جدی گرفته نشود موارد فوتی نیز افزایش پیدا می‌کند.

سعید کشمیری افزود: بر اساس آمارهای علمی به‌دست‌آمده رابطه مستقیمی میان رعایت پروتکل‌های بهداشتی و کاهش موارد بستری وجود دارد.

وی ادامه داد: هر زمان که رعایت پروتکل‌های بهداشتی با شرکت در تجمع‌ها، مراسم‌ها و سفرها جدی گرفته نشده آمار موارد بستری کرونا در بیمارستان‌های استان افزایش‌یافته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بابیان اینکه آموزش نقش اساسی در پیشگیری از ابتلا به دانش آموزان مدارس دارد گفت: برای جلوگیری از شیوع کرونا درمیان دانش آموزان درگام اول باید آموزش رعایت پروتکل‌های بهداشتی به شکل جدی مورد توجه قرار گیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =