۲۳ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۲۷
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 84037752
۰ نفر

برچسب‌ها

چین گزارش پنتاگون را اتهام زنی و سیاه نمایی خواند

پکن- ایرنا- سخنگوی وزارت دفاع چین در واکنش به گزارش توسعه نظامی و امنیتی چین توسط وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که موضوع این گزارش نمونه دیگری از اتهام زنی و سیاه نمایی چین از سوی آمریکا است.

به گزارش ایرنا «وو چیان» روز یکشنبه در پکن افزود: آمریکا در ۲۰ سال گذشته پیوسته با انتشار چنین گزارش هایی، قلدری و رویکرد تحریک آمیزی از خود نشان داده و به شدت روابط نظامی دو کشور را خدشه دار کرده است.  

وی با اشاره به تحریف روابط بین حزب کمونیست و ارتش چین در این گزارش و جوسازی درباره «تهدید نظامی چین» گفت: بر اساس قانون اساسی جمهوری خلق چین، ارتش آزادیبخش خلق چین تحت رهبری حزب کمونیست کشور قرار دارد و نیروهای مسلح جمهوری خلق چین به مردم کشور متعلق و تابع است.

او با یاداوری اینکه چین بر راه توسعه صلح آمیز و سیاست دفاعی نظامی پایبند است اظهار کرد: توسعه قدرت نظامی کشور کاملاً برای حفظ حق حاکمیت، امنیت و منافع توسعه خود صورت می گیرد و علیه هیچ کشور دیگری نیست و تهدیدی علیه هیچ کشوری نخواهد بود.

سخنگوی وزارت دفاع چین یادآوری کرد که آمریکا در ۲۰ سال گذشته، جنگ ها و عملیات نظامی غیرقانونی زیادی علیه کشورهایی همچون عراق، سوریه و لیبی برپا کرده که موجب کشته شدن بیش از ۸۰۰ هزار و آواره شدن میلیون ها نفر دیگر شده است.

ووچیان اضافه کرد: واقعیات سال های اخیر ثابت کرده است آمریکا برپاکننده اصلی ناآرامی و آشفتگی در مناطق مختلف، ناقض نظم بین المللی و تخریب کننده صلح جهان بوده است.   

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =