۱۰ میلیارد تومان به تکمیل موزه دفاع مقدس فارس اختصاص یافت

شیراز-ایرنا-پررنگ‌تر شدن یاد شهدای زن در چهلمین سالگرد دفاع مقدس در فارس و تخصیص ۱۰میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل موزه دفاع مقدس این استان ازجمله مهمترین موارد مطرح شده در جلسه حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس این استان بود.

عنایت الله رحیمی استاندار فارس یکشنبه در جلسه حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان گفت: در چهلمین سالگرد دفاع مقدس باید اقدامات برجسته و ممتازی در  این استان انجام شود،دفاع مقدس متعلق به آحاد مردم از هر طیف و جناحی است و باید ارزش های آن برای نسل‌های کنونی بیان و مجاهدت ها و ایثارگری های آن دوران به جوانان گفته شود.

 وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای نشر ارزش‌های دفاع مقدس بیان کرد: دوران هشت ساله دفاع مقدس به نحو مطلوب و درست براساس واقعیت روایت‌گری شود.

استاندار فارس ادامه داد: ملت ایران در ۱۰۰ سال گذشته شروع کننده هیچ جنگی نبوده است و تنها در مواقع حساس با هدف دفاع از میهن و خاک و لبیک به ندای معمار کبیر انقلاب وارد نبردی ناخواسته شد.

وی بیان کرد: در چهلمین سالگرد دفاع مقدس باید توجه ویژه ای به موزه‌ای که به همین نام در شیراز در حال تکمیل است شود که بر همین اساس مبلغ ۱۰ میلیارد تومان با دستور محمدباقر نوبخت،معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه به این کار اختصاص پیدا کرد تا این مکان ارزشمند در زمینه ترویج روحیه نیک مردان دفاع مقدس تکمیل شود.

رحیمی یکی از معضلات ایثارگران را مسکن عنوان کرد و گفت: قرارداد ساخت ۱۰ هزار واحد مسکن برای ایثارگران در هفته جاری با دستور رییس جمهوری منعقد خواهد شد که تسهیلات ویژه ای نیز در این زمینه درنظر گرفته شده است‌.

وی اظهار داشت: تا پایان سال جاری ۱۰۰ جلد کتاب در حوزه دفاع مقدس در استان فارس به چاپ خواهد رسید.

وی خطاب به مدیران دستگاه اجرایی گفت: تمام ارگان‌ها و فرمانداران شهرستان های فارس وظیفه دارند از تمام ظرفیت خود برای نشان دادن ارزش های این ایام بهره ببرند زیرا نقطه برجسته امسال سالگرد هفته دفاع مقدس است.

استاندار فارس بیان کرد: ساماندهی قبور شهدا از جمله برنامه ریزی های انجام شده در آستانه هفته دفاع مقدس امسال است.

چهلمین دفاع و شهدای زن

مدیر کل امور بانوان استانداری فارس نیز گفت: مجموعا ۸۱۴ برنامه در هفته دفاع مقدس امسال در این استان برگزار خواهد شد که ۲۱۹ مورد آن در شیراز است. 

معصومه دستغیب افزود: تجلیل از بانوان ایثارگر که در حوزه علمی، پژوهشی،ورزشی و سایر بخش‌ها مقام آورده اند و همچنین همایش یادواره شهیدان زن بصورت ویدئو کنفرانس در این ایام برگزار می شود. 

دستغیب ادامه داد: استان فارس ۱۵۰ شهید زن دارد که کمتر از آنها یاد شده که مقرر شده امسال در چهلمین سالگرد دفاع مقدس نام و عکس آنها در دفاتر امور بانوان سراسر استان فارس نصب شود.

۴۳ ویژه برنامه برای دفاع مقدس

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس در این جلسه گفت: ۴۳ برنامه ویژه دفاع مقدس امسال در استان فارس اجرا خواهد شد.

سرهنگ سعید کوشکی افزود: ۲۱ کارگروه ویژه ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در استان فارس تشکیل شده که ۵۰ برنامه در سراسر این استان برای این ایام پیش بینی شده است.

وی در ادامه گفت: اجتماع رزمندگان و پیشکسوتان دفاع مقدس،پخش برنامه حکایت فتح از رسانه ملی،انتشار ۱۰۰ کتاب در حوزه دفاع مقدس، ساخت مستند شهدا و ایثارگران فارس، رونمایی از زیارت مجازی ۲۴ شهید گمنام فارس و ۱۵ تمبر شهدا ازجمله برنامه های چهلمین سالگرد دفاع مقدس در این استان است.

ارتش و اقدامات هفته دفاع مقدس

فرمانده ارشد ارتش در استان فارس و کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت: از سوم خرداد امسال تاکنون بصورت منظم هر هفته جلساتی بصورت ویدئو کنفرانس با هدف برگزاری هرچه باشکوه‌تر برنامه های هفته دفاع مقدس امسال برگزار شده است.

امیر سرتیپ دوم قاسم رضایی با اشاره به برنامه های ارتش در هفته دفاع مقدس امسال افزود: دیدار با رهبر معظم به صورت ویدئو کنفراس، برگزاری نمایشگاه دفاع مقدس در باغ عفیف‌آباد، برگزاری رزمایش تیپ۳۷ زرهی در منطقه داریون و رزمایش کمک های مومنانه ارتش ازجمله برنامه‌های چهلمین سالگرد دفاع مقدس در استان فارس است.

وی ادامه داد : برگزاری مسابقه تیراندازی برای کارکنان ارتش در منطقه اکبرآباد و دیدار با خانواده‌های جانبازان و شهدا از دیگر برنامه‌های این ایام در فارس است.

سی و یکم شهریور، آغاز هفته دفاع مقدس در کشور است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =