باغ‌موزه دفاع مقدس خراسان شمالی در دهه فجر افتتاح می‌شود

بجنورد- ایرنا - استاندار خراسان شمالی گفت: مرحله نخست طرح باغ‌موزه دفاع مقدس استان باید تا دهه فجر امسال به بهره‌برداری برسد.

به گزارش ایرنا محمدعلی شجاعی روز یکشنبه در بازدید از روند اجرای این طرح در محل بوستان «دوبرار» بجنورد، اظهار داشت: با توجه به تکلیفی که نسبت به سه هزار شهید استان، جانبازان و ایثارگران و خانواده های آنان داریم، پروژه باغ موزه دفاع مقدس یکی از پروژه های ارزشی است که اصرار زیادی بر تکمیل و بهره برداری از آن داریم.

وی افزود: از سال گذشته با تخصیص اعتبار استانی و امضای تفاهم‌نامه با ریاست بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، روند اجرای این پروژه سرعت گرفته است، اما تاکید داریم که پیمانکار پروژه باید فعال تر شود و متولیان امر باید نسبت به تامین اعتبارات مورد نیاز اهتمام بیشتری داشته باشند.
وی با اشاره به پیشرفت ۴۰ درصدی پروژه، گفت: بنابر برآورد مالی پیمانکار پروژه، اعتبار مورد نیاز برای افتتاح مرحله نخست آن حدود ۸۰ میلیارد ریال است.

ساخت باغ‌موزه دفاع مقدس خراسان شمالی از سال ۹۶ در زمینی به گستره ۱۲ هکتار آغاز شده و برای این مجموعه فرهنگی ساختمانی با زیربنای پنج هزار و ۳۰۰ مترمربع در نظر گرفته شده است.

خراسان شمالی، از معدود استان های بدون باغ‌موزه دفاع مقدس است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =