حمایت از محیط بانان بویژه خانواده شهدا اولویت سازمان محیط ‌زیست است 

تهران - ایرنا - حمایت از محیط بانان به ویژه خانواده شهدا و جانبازان محیط بانی در اولویت برنامه های سازمان حفاظت محیط‌زیست است. 

به گزارش ایرنا سازمان حفاظت محیط‌ زیست در اطلاعیه ای درباره اقدامات هماهنگ نشده محیط‌بان هادی پور اعلام کرد: با توجه به اقدام یکی از محیط بانان این سازمان مبنی بر درخواست جمع آوری کمک های نقدی، برای خرید پای مصنوعی که باعث ایجاد تنش و زیر سوال بردن اقدامات و پیگیری های سازمان حفاظت محیط‌زیست در خصوص فرآیند درمان و بهبودی وی شده است؛ به اطلاع دوستداران و فعالان محیط‌زیست می رساند، با عنایت به تلاش های انجام شده از جانب این سازمان و شرکت "بیمه ما" بصورت داوطلبانه، تمامی هزینه‌های درمانی و پروتز پای محیط بان گرامی، امین هادی پور را تقبل  و پرداخت می کند. 

یادآور می شود ،پس از ترخیص وی از بیمارستان، با یکی از مراکز تخصصی ساخت پروتز، هماهنگی های لازم برای معاینه و قالب گیری پا برای ساخت و نصب پروتز انجام شده است. پزشک، پروتز درخواستی  را با رقم حداکثر یک و نیم میلیارد ریال تایید کرد و هزینه بالاتر را بیهوده تشخیص داد. اما  همکار محترم محیط بان در کمال ناباوری و به طور شخصی، با نمایندگی شرکت آلمانی تماس گرفته، برای پروتزی با قیمت حدود بیست میلیارد ریال پیش فاکتور دریافت کرده است و اصراردارد صرفاً پروتز آلمانی خریداری شود.

 این درحالیست که پزشک معتمد هردو موسسه، یک نفر است و این نوع پروتز را به دلایل مختلفی، مانند خدمات پس از فروش، عدم استقبال جهانی از پروتز یاد شده، انحصاری بودن قطعات مورد نیاز ، عدم وجود تفاوت معنی دار در کارایی با موارد مشابه تایید نکرد؛ علاوه بر آن در عرصه فناوری تولید پروتز، جمهوری اسلامی ایران از جمله کشورهای پیشرفته و پیشتاز جهان است.
دکتر حاجی آقایی (پزشک معتمد)، تاکنون هزاران جانباز عزیز کشور را معاینه و پروتز پا برای آنها نصب کرده است.

در پایان باید گفت سازمان حفاظت محیط‌زیست برای حمایت و بهبود حال محیط بان هادی پور، از تمامی ظرفیت های خود بهره بُرده و از آنجا که حمایت از محیط بانان در اولویت برنامه های سازمان حفاظت محیط زیست است، تاکنون برای حمایت مادی و معنوی از محیط بانان دریغ نکرده، زیرا این موضوع را وظیفه انسانی و سازمانی خود می داند.

 سید امین هادی پور محیط بان ٣٧ ساله گتوند فروردین ماه امسال در حمله افراد مسلح به پاسگاه محیط بانی مصدوم شد و پزشکان برای نجات جانش پای او را قطع کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =