اردوهای متمرکز تیم ملی تیراندازی با مشخص شدن زمان مسابقات جهانی  آغاز می شود

تهران-ایرنا- تیرانداز اصفهانی عضو تیم ملی گفت: هنوز فدراسیون جهانی تیراندازی زمان دقیق برگزاری مسابقات جهانی را اعلام نکرده و در صورت مشخص شدن زمان بندی این رقابت ها، به طور قطع اردوهای تیم ملی به طور متمرکز برگزار  می شود.

گلنوش سبقت اللهی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، افزود: از اوایل اسفند تا اوایل  خرداد  به صورت  آنلاین در خانه تمریناتم را دنبال کردم و پس از این مدت  برنامه تمرینی‌ام را به صورت انفرادی در باشگاهی در  اصفهان و زیر نظر مربی ام دنبال می کنم.

 وی افزود: تمرینات تپانچه در رشته بادی را در سالن پیگیری می کنم اما علاوه بر نبود فشنگ که مانع تمرینات رشته خفیف است، در اصفهان سالن برای تمرین رشته خفیف وجود ندارد و به همین دلیل طی این مدت تمرینی در رشته خفیف نداشتم.

 سبقت اللهی اضافه کرد: تمرینات بدنسازی را با وجود باز شدن سالن های بدنسازی در خانه دنبال می کنم زیرا هنوز اعتمادی به رعایت کامل پروتکل های بهداشتی از سوی سالن های بدنسازی ندارم.

دارنده مدال نقره میکس مسابقات قهرمانی آسیا در قطر، در خصوص وضعیت آمادگی خود و روند تمریناتش ادامه داد: خوشبختانه از وضعیت تمرینی ام راضی هستم و تمریناتم را به نحو احسن و بدون مشکل دنبال کرده و به طور منظم تصاویری از رکوردگیری ها و تمریناتم را برای سرمربی تیم ملی در تهران ارسال می کنم و البته محمد مهدی صولت سرمربی من در باشگاه اصفهان نیز تمریناتم را به طور کامل زیر نظر دارد و برنامه ریزی و هدایت می کند.

وی در خصوص اینکه آیا شاهد روند رو به رشدی در تمریناتش هست یا خیر ؟ گفت: در تیراندازی هر روز وضعیت به یک شکل نیست گاهی رکوردها بالا و گاهی پایین است، بنابراین نتایج به صورت یک برآیند کلی مورد بررسی قرار می گیرد که به نظر می رسد برآیند کلی منطقه این مدت مطلوب و مثبت بوده است.

 سبقت اللهی در پاسخ به اینکه،  آیا تیراندازان ایرانی با این روند تمرینی می توانند در مسابقات جهانی با امتیاز رنکینگ برای کشور سهمیه کسب کنند،؟ گفت: تیراندازان ایرانی همیشه با محدودیت های زیاد تمرین کرده و با توجه به توان و ظرفیت بالا  توانسته اند در میادین بین‌المللی نتایج خوبی کسب کنند اما در شرایط حاضر صحبت در خصوص نتایج سخت و تقریبا  غیرقابل پیش بینی است.

این تیرانداز ۳۰  ساله ادامه داد: مسابقات لیگ سال گذشته به دلیل شیوع کرونا ناتمام ماند و و اگر قرار باشد که از میادین رقابت های داخلی و خارجی دورباشیم مشخص نیست چه اتفاقی خواهد افتاد.

دارنده مدال نقره قهرمانی ۲۰۱۶ آسیا گفت: تا زمانی که فدراسیون جهانی زمان دقیق مسابقات اعلام نکند ترجیح می دهم تمریناتم را به صورت شخصی دنبال کنم .

 سبقت اللهی در خصوص اینکه آیا مایل به برگزاری به صورت قرنطیه و با تدابیر و رعایت کامل پروتکل های بهداشتی هست یا خیر گفت: ممکن است پیش از شروع اردوها تست کرونا گرفته شود و اردوها در حالت قرنطینه برگزار شود اما متاسفانه علاوه بر کادرفنی و تیراندازان افراد دیگری در اردوها آمد و رفت  می‌کنند که قطعاً کنترل این آمد و رفت ها  غیر ممکن است و می تواند ضریب درگیری و آلوده شدن ورزشکاران را فراهم کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =