نبی: AFC باید به قراردادهای حق پخش احترام بگذارد

تهران- ایرنا- دبیرکل فدراسیون فوتبال گفت: آنچه مسلم است اینکه ما همیشه انتظار داریم که مسابقات نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا به طور زنده پخش شود و هرچه سریع‌تر این موضوع توسط کنفدراسیون فوتبال آسیا حل شود.

به گزارش ایرنا، مهدی محمدنبی در مورد پخش نشدن مسابقات لیگ قهرمانان آسیا به صورت زنده در گفت‌وگو با شبکه خبر اظهار داشت: صداوسیما قراردادی با بخش تجاری کنفدراسیون فوتبال آسیا داشته که این نماینده فوت کرده است اما به لحاظ حقوقی باید به این مساله رسیدگی شود. آنچه مسلم است اینکه ما همیشه انتظار داریم که مسابقات نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا پخش شود و هرچه سریع‌تر این موضوع توسط کنفدراسیون فوتبال آسیا حل شود. همان‌طور که می‌دانید چهار نماینده ایران با هزینه‌هایی که متحمل شده‌اند به قطر سفر کرده‌اند تا در لیگ قهرمانان آسیا حضور پیدا کنند.

وی در ادامه افزود: هر کدام از این تیم‌ها اسپانسرهایی دارند و مبالغی از آنها دریافت شده و آنها نیاز دارند که مسابقات تیم‌های ایرانی به صورت زنده از تلویزیون پخش شود زیرا این مساله هم به لحاظ معنوی و هم به لحاظ مادی برای نمایندگان ایران مهم است. بازوی تجاری AFC فوت کرده است و کنفدراسیون باید این روشی که در پخش مسابقات در پیش گرفته را اصلاح کند و به قراردادها احترام بگذارد. ما نامه را دیروز(شنبه) به کنفدراسیون فرستادیم و منتظر پاسخ هستیم. البته روزهای شنبه و یکشنبه در شرق آسیا روزهای تعطیل هستند. 

دبیرکل فدراسیون فوتبال همچنین خاطرنشان کرد: با مسوول صداوسیما نیز امروز صحبت کرده‌ام. آنها قراردادی با AFC دارند و این قرارداد باید جاری شود اما به لحاظ حقوقی طرف آسیایی کم آورده است و باید این رویه اصلاح شود و ما امیدواریم که مسابقات نمایندگان ایران در آسیا از صداوسیما و رسانه ملی به صورت زنده پخش شود.

نبی در پایان در پاسخ به این سوال که چرا از فدراسیون نماینده‌ای به قطر نرفته تا همراه چهار تیم ایرانی باشد گفت: ما در چند ماه گذشته جلسات مختلفی را با چهار باشگاه حاضر در لیگ قهرمانان برگزار کردیم و کارها را به اتفاق یکدیگر در کشور خودمان و فدراسیون و باشگاه پیش بردیم. با وجود مشکلاتی که داشتیم کارهای خوبی انجام شد. ما هم پیشنهاد کردیم ۲ نماینده‌ از فدارسیون به قطر بروند و موضوعات مختلف را در آنجا هدایت و پیگیری کنند اما کنفدراسیون فوتبال آسیا گفت به ازای هر نماینده، آی‌دی کارت یک بازیکن را کم می‌کنیم که به این ترتیب درست نبود که از تعداد بازیکنان کم شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =