آمادگی فرش آرا مشهد برای آغاز لیگ برتر فوتسال

مشهد- ایرنا- قرعه کشی لیگ برتر فوتسال فصل آینده روز نوزدهم شهریور ماه برگزار شد و تیم فوتسال فرش آرای مشهد حریف هفته نخست خود را شناخت و هم اینک این تیم برای حضور قدرتمندانه تر از پیش در لیگ برتر و با هدف قهرمانی خود را آماده می‌کند.

نوزدهم شهریور ماه قرعه کشی مسابقات لیگ برتر فوتسال به میزبانی باشگاه مس سونگون ورزقان در تبریز برگزار شد که برای شروع فصل جدید مصوب شد در صورتی که مسابقات جام ملتهای فوتسال آسیا از چهاردهم آبان امسال آغاز شود مسابقات لیگ برتر کشور فصل ۱۴۰۰-۱۳۹۹ از ۳۰ آبان ماه شروع گردد و در صورتی که مسابقات جام ملتهای آسیا از دوازدهم آذرماه امسال آغاز شود مسابقات لیگ برتر فوتسال کشور در فصل جدید از یکم آبان ماه آغاز به کار کند.

بر اساس قرعه‌کشی که نوزدهم شهریور صورت گرفت تیم‌ها در دو گروه هفت تیمی قرار گرفتند که تیم‌های گیتی‌پسند، ستارگان ورامین، شهروند ساری، محمد سیما قم، مقاومت البرز، اهورا بهبهان و کراپ الوند در گروه نخست و تیم‌های فرش‌آرای مشهد، مس سونگون، سن‌ایچ ساوه، حفاری خوزستان، ‌هایپر شاهین‌شهر، ارژن شیراز و فودکا تهران در گروه دوم با هم رقابت خواهند کرد.

تیم فرش آرای مشهد به خصوص در سالهای اخیر روند پیشرفت محسوسی داشته است به طوری که در فصل ۹۴-۹۵ رتبه یازدهم، در فصل ۹۵-۹۶ رتبه هشتم، فصل ۹۶-۹۷ رتبه ششم و طی دو فصل اخیر رتبه سوم لیگ برتر فوتسال را به خود اختصاص داده است.

در هر صورت بعد از قرعه کشی لیگ برتر تیم فوتسال فرش آرای مشهد که فصل قبل را با قرار گرفتن در رتبه سوم جدول چهارده تیمی لیگ برتر فوتسال به پایان رساند و به مرحله پلی آف راه یافت در هفته نخست میزبان تیم ارژن شیراز است. این تیم پارسال در مرحل نخست لیگ در رتبه یازدهم جدول قرار گرفت و از راه یابی به پلی آف باز ماند.

به خدمت گرفتن بازیکنان جدید
مدیر رسانه‌ای تیم فوتسال فرش آرای مشهد در خصوص وضعیت این تیم برای فصل آینده گفت: این تیم برای فصل آینده تاکنون سه بازیکن جدید را به خدمت گرفته و قرارداد هشت بازیکن خود را تمدید کرده است و محمد بیضایی‌نژاد، محسن محمدزاده و علی اسعدی بازیکنان جدید فرش آرا در فصل آینده هستند.
رضا سالار با بیان این که محمدزاده سابقه پنج سال حضور در لیگ برتر بزرگسالان را دارد و دو سال در تیم مقاومت البرز و سه سال در حفاری اهواز بازی کرده است افزود: اسعدی هم که پیش از این چهار فصل برای فرش آرا توپ زده بود، پس از حضور در چین و سپس شهروند ساری، بار دیگر به مشهد بازگشت تا برای تیم شهرش در فصل پیش رو بازی کند.

او ادامه داد: بیضایی‌نژاد هم گلزن با سابقه لیگ برتر فوتسال است که بازی در تیم‌های سوهان محمد سیمای قم، ارژن شیراز، تاسیسات دریایی، فیروز صفه اصفهان، میثاق تهران، پارسیان شهر قدس و شهرداری ساوه را در کارنامه ورزشی خود دارد.
مدیر رسانه‌ای تیم فوتسال فرش آرای مشهد گفت: سعید سروری، علی نیکنام، علی ابراهیمی، بهمن جعفری، علی رستمی، مسعود محمدی، بهزاد عظیمی و مجید خزایی نیز بازیکنانی هستند که قراردادهای خود را با فرش آرا تمدید کرده‌اند.
سالار با اشاره به کادر فنی تیم فرش آرا هم گفت: مجید مرتضایی که سرمربی تیم است برای ششمین فصل هدایت فرش آرا را در لیگ برتر به عهده خواهد داشت. او یک دوره چهار ساله و حالا در دومین سال دوره دوم خود سرمربی زردپوشان مشهدی است.

وی ادامه داد: کمک مربی تیم هم محسن ودود است که برای دومین سال در این تیم حضور دارد. مسوولیت بدنسازی تیم هم بر عهده حمید سالاری است که پنج سال است عهده دار این سمت در فرش آراست.

او با بیان این که مجتبی عباسی مربی دروازه بانهای فرش‌آراست افزود: وی برای نخستین سال است که در کادر فنی فرش آرا حضور دارد. مهدی بیات هم به عنوان پزشکیار برای پنجمین سال و امین قلیچی به عنوان فیزیوتراپ برای دومین سال در جمع دیگر اعضای کادر فنی فرش آرا در فصل آتی حضور دارند.

تقویت قدرت گلزنی
سرمربی تیم فوتسال فرش‌آرای مشهد هم گفت: برنامه ما برای امسال تقویت قدرت گلزنی تیم و رفع نقاط ضعف پارسال بود که بازیکنان مورد نظر خود را به این منظور به خدمت گرفتیم.

مجید مرتضایی با بیان این که هدف گذاری ما برای این فصل قرار گرفتن در جمع سه تیم برتر گروه خود و صعود به مرحله بعد است افزود: با بازیهایی که پارسال به نمایش گذاشتیم نشان دادیم که فرش آرا توانایی قهرمانی در لیگ برتر را دارد و پارسال هم اگر اشتباه داوری نبود می‌توانست یک پای بازی پایانی لیگ باشد.

وی با اشاره وضعیت قرعه کشی تیمهای حاضر در دو گروه مسابقات لیگ برتر ادامه داد: در روی کاغذ هر دو گروه متعادل هستند. اما با توجه به یارگیری و آغاز تمرینات برخی از تیمهای گروه دوم به نظر این گروه سخت تر است.

سرمربی تیم فوتسال فرش‌آرای مشهد گفت:  بازیکنان غیر بومی ما هم کم کم به تیم ملحق می شوند و بعد از آزمایش کرونا به زودی تمرینات خود را آغاز می‌کنند.

مرتضایی افزود: هر چند هنوز فرصت نقل و انتقالات باقی است اما شاکله اصلی تیم ما تقریبا بسته شده است و آماده حضور قدرتمنداته‌تر از پارسال در لیگ برتر هستیم.


حفظ شاکله اصلی تیم

مدیر عامل باشگاه فرش آرا هم گفت: شاکله اصلی تیم پارسال را حفظ کردیم و با توجه به وضعیت اقتصادی که داشتیم نتوانستیم برخی از بازیکنان مثل قدرت بهادری و علی ابراهیمی را حفظ کنیم و آنها از تیم ما جدا شدند.

غلامعلی مرتضایی با بیان این که بودجه تیم با توجه به مشکلات مربوط به حوزه اقتصاد و مباحث مربوط به تورم، نسبت به سال گذشته باید افزایش داشته باشد افزود: برای حفظ بازیکنان فعلی و جذب بازیکنان جدید، نیازمند منابع مالی هستیم. بعضی تیمها با توجه به قدرت و منابع مالی زیادی که دارند می‌توانند رقم‌های بالایی را به بازیکنان پیشنهاد دهند و آنها را جذب کنند.

وی ادامه داد: به همین دلیل با بودجه کمی که داریم نتوانستیم درخواست بعضی از بازیکنان خود را قبول کنیم و آنها جدا شدند، قرارداد بهادری در تیم گیتی‌پسند چیزی حدود سه برابر رقم قراردادش با فرش‌آرا در سال گذشته است.

مدیر عامل باشگاه فرش آرا گفت: همیشه تلاش کرده‌ایم که بازیکنان ما از نظر مالی مشکلی نداشته باشند و حق و حقوق آنها به موقع پرداخت شود و دغدغه‌ای در این زمینه نداشته باشند و می‌توانیم ادعا کنیم در این خصوص جزء تیمهای خوش حساب هستیم و بازیکنان ما هم نشان داده‌اند هر چه در توان دارند در زمین به نمایش می‌گذارند و امیدواریم با تلاش آنها امسال به مقام قهرمانی دست پیدا کنیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =