بررسی ۳۶۰ اظهارنامه صادرات مشتقات نفتی در قزوین

قزوین - ایرنا - ۳۶۰ اظهارنامه صادرات مشتقات و فرآورده های نفتی از ابتدای امسال تاکنون توسط اداره کل استاندارد قزوین مورد بررسی قرار گرفته است.

مدیرکل استاندارد قزوین عصر یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بررسی این اظهارنامه ها با هدف اجرای دستورالعمل ماده ۴۵ آئین نامه اجرایی مواد ۵ و ۶ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز با موضوع نمونه برداری از محموله های نفتی صادراتی انجام شده است.

سیروس صارمی با بیان اینکه صادرات مشتقات نفتی با نظارت استاندارد انجام می شود، افزود: بررسی این اظهارنامه ها به جلوگیری از قاچاق مشتقات و فرآورده های نفتی کمک می کند.

وی یادآور شد: از اظهارنامه های مورد بررسی شده هزار و ۵۰ مورد نمونه برداری و آزمون انجام و برای بررسی و تایید صلاحیت به آزمایشگاه های همکار ارسال شده است.

این مسوول گفت: محموله های نفتی شامل انواع قیر، پارافین، رزین، روغن های موتور و دنده و هیدرولیک، هیدروکربن های سبک و سنگین و گریس می شود که پیش از صادرات از سوی نمایندگان اداره کل استاندارد مورد بازرسی قرار گرفته و به شکل تصادفی نمونه برداری و آزمون می شوند.

مدیرکل استاندارد قزوین یادآور شد: به منظور اطمینان یافتن از عدم وجود مواد نفتی یارانه ای در فرآورده های نفتی صادراتی، نتایج ارایه شده از سوی آزمایشگاه های همکار به کارگروه مرکزی تعیین ماهیت فرآورده های نفتی در سازمان ملی استاندارد ارسال می شود و در صورت اعلام مغایرت، موضوع به گمرک های استانی و اقدامات قضایی لازم ارسال می شود. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =