۲۸ پد بالگرد جدید در مناطق ۲۲گانه شهر تهران احداث می‌شود

تهران- ایرنا- در جلسه مشترک معاون خدمات شهری شهرداری تهران و رئیس اورژانس کشور طرح مشارکت شهرداری تهران در ساماندهی خدمات فوریت های پزشکی در شهر تهران بررسی و بنابر درخواست اورژانس کشور مقرر شد ۲۸ پد بالگرد جدید نیز در مناطق ۲۲گانه شهر تهران جانمایی و احداث شود.

 به گزارش ایرنا بر اساس اعلام روز یکشنبه معاونت خدمات شهری شهرداری تهران، معاون خدمات شهری شهرداری تهران در  این نشست گفت: در راستای افزایش تاب آوری شهر تهران و توجه به اقدامات فوریتی همکاری های مهم و موثری بین شهرداری تهران و اورژانس کشور انجام شده است.

مجتبی یزدانی افزود: در همین راستا جلسات متعددی در شهرداری تهران و اورژانس کشور حول محور موضوعاتی چون احداث پد بالگرد، استقرار خودروهای آمبولانس و موتورلانس در ایستگاههای آتش نشانی و سوله های بحران مورد بررسی کارشناسانه قرار گرفت و در نهایت در مناطق ۲۲گانه سطح شهر تهران اجرایی شد.

 وی با بیان این که مجموعا ۱۲۰پایگاه اورژانس در سوله های بحران، ایستگاه های آتش نشانی، کانکس های مستقر در معابر و ساختمانهای شهرداری تهران احداث شده است، گفت:همچنین ۷۰ جایگاه جهت استقرار موتورلانس نیز در ایستگاه های آتش نشانی و سوله های مدیریت بحران احداث شده است . همچنین ۴۷ پد بالگرد نیز جهت نشست و برخواست بالگردهای اورژانس هوایی در مناطق ، محوطه سوله های بحران و در سایر نقاط سطح شهر از جمله بیمارستانها احداث و راه اندازی شده است.

پیرحسین کولیوند، رئیس اورژانس کشور نیز در این جلسه ضمن تشکر از همکاری های مشترک شهرداری تهران با این مجموعه در خصوص استقرار موتورلانس‌های اورژانس در پایگاه های ستاد مدیریت بحران و سازمان آتش نشانی و جانمایی پدهای هلی کوپتر در مناطق تهران جهت فرود بالگردهای اورژانس، گفت: همه ما یک خانواده محسوب می شویم و مجموعه این اقدامات در راستای خدمات رسانی مطلوب به شهروندان است.

 رئیس اورژانس تهران به بیان موضوعاتی در خصوص طرح مشارکت شهرداری تهران در ساماندهی خدمات فوریت های پزشکی در شهر تهران پرداخت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =