کشف هزار و ۵۰۰ لیتر سوخت قاچاق از خودرو سواری در سربیشه

بیرجند - ایرنا - فرمانده انتظامی شهرستان سربیشه از کشف هزار و ۵۰۰ لیتر سوخت قاچاق از یک خودرو سواری در این شهرستان و دستگیری یک متهم خبر داد.

به گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری پلیس، سرهنگ احمد کارگر گفت: ماموران هنگام گشت‌زنی و کنترل خودروهای عبوری به یک سواری پژو ۴۰۵ مشکوک شدند و خودرو را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

وی بیان کرد: ماموران در بازرسی از این خودرو هزار و ۵۰۰ لیتر سوخت قاچاق را کشف کردند که ارزش ریالی آن بنا بر نظریه کارشناسان ۱۱۰ میلیون ریال برآورد شده است.

فرمانده انتظامی سربیشه افزود: در این رابطه یک متهم دستگیر و به همراه پرونده به مقام قضایی معرفی شد.

توقف پراید با کالای قاچاق در نهبندان

فرمانده انتظامی شهرستان نهبندان هم از کشف کالای قاچاق به ارزش ۳۰۰ میلیون ریال در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ احسان رحیمی گفت: روز گذشته ماموران انتظامی شهرستان در اجرای طرح ممنوعیت ورود کالای قاچاق، به یک دستگاه سواری پراید مشکوک شدند و خودرو را برای بازرسی متوقف کردند.

وی افزود: در بازرسی از خودرو، ۱۰۰ کیلوگرم البسه مستعمل فاقد مجوز کشف شد که کارشناسان ارزش ریالی کالای قاچاق کشف شده را ۳۰۰ میلیون ریال برآورد کردند.

فرمانده انتظامی نهبندان با بیان اینکه در این رابطه متهم دستگیر و برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شد تصریح کرد: اجرای این گونه طرح‌ها یکی از راهبردهای عملیاتی پلیس در پیشبرد اهداف ماموریتی مبارزه با قاچاق کالا در جهت رشد و شکوفایی اقتصاد کشور محسوب می‌شود و در این زمینه همراهی و همکاری تمامی نهادها و بخش‌ها با نیروی انتظامی ضروری است.

شهرستان‌های مرزی سربیشه و نهبندان راه ارتباطی سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی و از مسیرهای پرتردد هستند.

این ۲ شهرستان در مجاورت مرز شرقی با کشور افغانستان قرار دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =