استاندار تهران: مراجعات حضوری به شهرداری‌ها به صفر برسد

تهران- ایرنا- استاندار تهران با اشاره به لزوم ارتقا خدمات رسانی الکترونیکی به شهروندان گفت: سطح مراجعات حضوری در شهرداری‌ها باید به صفر برسد و این مهم با توسعه خدمات الکترونیکی محقق می‌شود.

به گزارش ایرنا، انوشیروان محسنی بندپی روز یکشنبه در هفتمین نشست فصلی با شهرداران با اشاره به لزوم فرهنگ سازی در حوزه شهری اظهار داشت: فرهنگ سازی در مورد پسماندها توسط شهرداری ضروری است، در این راستا آموزش شهروندان مدنظر قرار گیرد چرا که در کاهش حجم زباله موثر است.

به گفته وی، جداسازی و تفکیک زباله نیز به عنوان فرهنگ هم زمینه توسعه پایدار و هم زمینه صرفه جویی در هزینه ها را فراهم می کند.

استاندار تهران در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه جمع آوری فاضلاب و روان آب ها در حفظ محیط زیست سالم اهمیت زیادی دارد افزود: در مورد ایجاد ایمنی و امنیت در محیط شهری نیز شهرداران نقش موثری دارند، هر چند برقراری امنیت بر عهده نیروها و نهادهای نظامی است، اما فضای ایمنی شهرها در احساس ایمنی شهروندان اثرگذار است.

وی خاطرنشان کرد: جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در زمینه ایجاد احساس امنیت موثر است که در این راستا نظارت ها باید تقویت شود و با توجه به کاهش تاب آوری، زمینه نشاط و شادابی در شهرها و میان شهروندان فراهم شود.

محسنی بندپی تاکید کرد: تحقق بخشیدن به فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه استمرار روحیه جهاد و ایثار در قالب کمک‌های مومنانه نیز مدنظر قرار گیرد، به علاوه استفاده از سیستم های هوشمند و الکترونیک در شهرها اولویت دارد و سطح مراجعات حضوری باید به صفر برسد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =