مشکل فضای آموزشی دانشگاه فرهنگیان البرز برطرف شود

کرج - ایرنا - نماینده ولی فقیه دراستان البرز و امام جمعه کرج با اشاره به محدودیت مکانی فضای آموزشی دانشگاه فرهنگیان استان گفت : این مشکل باید با نگاه ویژه برطرف شود.

آیت الله سید محمد حسینی همدانی روزیکشنبه درجلسه کمیته همکاری های حوزه علمیه آموزش و پرورش استان البرزاظهار داشت: این دانشگاه در البرز مظلوم واقع شده و باید نیازهای آموزشی آن تامین شود.

وی افزود: مشکل فضای این دانشگاه باید برطرف شود تا دانشجو معلمان پذیرش شده دراین دانشگاه در شمال کشور مجبوربه ادامه تحصیل نباشند.

آیت الله حسینی همدانی در ادامه به برگزاری جلسه خوب همکاری ها ی حوزه علمیه و آموزش و پرورش در استان البرز اشاره کرد و گفت: برنامه هایی که برای این کمیته پیش بینی شده باید درسال تحصیلی جدید مورد توجه و حمایت قرارگیرد.

وی بیان داشت : در بحث نماد که آموزش و پرورش آن را اجرا می کند و مربیان ناچار به جریان سازی آن دارند نیز بخشی از سند ۲۰۳۰ هست که باید مراقبت شود.

جسینی همدانی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش نباید مواجه با حاشیه سازی و سایت بازی باشد، خاطرنشان کرد: عکس شهید فهمیده و نواب صفوی از کتاب درسی دانش آموزان حذف شد که نباید تسلیم شد.

وی با بیان اینکه نگاه مقام معظم رهبری در خصوص سند 2030 باید مورد توجه قرار گیرد، افزود: نباید اجازه دهیم سند ۲۰۳۰ و مثل آنها طی شود لذا آموزش و پرورشی های استان البرز مطلبی را که درخطبه نماز جمعه درمورد این سند مطرح شده را با دقت مطالعه کنند.

وی با بیان اینکه فرهنگیان استان البرزسند تحول را بخوانند، یادآورشد: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش جالب است اماکاستی هایی هم دارد.

امام جمعه کرج تصریح کرد: دراجرای عملیات است که می توان فهمید برخی از بخش های سند تحول بنیادین قابل اجرا نیست.

وی بیان داشت: همه روحانی هایی که درمدارس حضورپیدا می کنند باید از سوی حوزه علمیه استان البرزمورد تایید قراربگیرند.

نماینده ولی فقیه دراستان البرز خاطرنشان کرد: دایر کردن مدارس صدرا نیزدر استان البرز مورد پیگیری جدی قرارگیرد.

وی عنوان کرد: سال تحصیلی جدید دراین وضعیت کرونایی شروع شده است که لازم است کلاس های درس به صورت حضوری و مجازی هدایت شود زیرا بازبودن مدارس برای تربیت دانش آموزان مهم است.

آیت الله حسینی همدانی به یکی ازآسیب های شیوع بیماری کرونا دربخش برگزاری مراسم برای والدین شهدا دراستان البرز اشاره کرد و تاکید کرد: وفات والدین شهیدان فهمیده دراین ایام کرونایی بود که امکان برگزاری برنامه بزرگداشت برای آنها وجود نداشت لذا ازآموزش و پرورش و مسئولان استان انتظارمی رود با کمی عادی شدن اوضاع ، برنامه ای دراین خصوص برگزارشود چرا که شهید فهمیده الگوی ملی هستند.

استان البرز ۵۰۰ هزار دانش آموز دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =