طرح کاشت گل های آفتاب گردان در تهران آغاز شد

تهران - ایرنا - سرپرست معاونت خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۹ تهران از اجرای طرح کاشت گل های آفتاب گردان زینتی که جاذب عناصر سنگینی نظیر؛ سرب و کادمیم در محیط های شهری هستند، خبر داد.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی شهرداری منطقه ۹ تهران؛ «مصطفی دینی» اظهار داشت: تحقیقات علمی حکایت از آن دارد که گل های آفتاب گردان از جمله گیاهانی هستند که نقش تصفیه کنندگی هوا را برعهده داشته و در جذب عناصر سنگین و سمی موجود در هوای کلان شهرهایی همانند تهران می تواند نقش آفرینی کند.
وی افزود: به این منظور شهرداری منطقه۹ نسبت به کاشت گل های آفتاب گردان در فضاهایی که به صورت عمومی گیاهان زینتی در آن کاشته می شود به صورت آزمایشی اقدام کرد که می توان گفت برای اولین بار در سطح شهر تهران این اقدام انجام شده است.
 سرپرست معاونت خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه۹ عنوان کرد: تلاش شده تا علاوه بر نقش زیست محیطی گیاه آفتاب گردان در محیط شهری، کاشت گونه های زینتی آن نیز مورد توجه قرار گیرد.  
دینی ابراز امیدواری کرد که این طرح همچنان که زینت بخش میادین و معابر منطقه۹ شده بتواند توسعه پیدا کند و شهروندان از مزایای آن بهره مند شوند.

منطقه ۹ شهرداری در غرب تهران واقع شده و دارای ۲ ناحیه و ۸ محله است؛ ‌ فرودگاه مهرآباد،  پادگان جی، پارک المهدی از مهمترین اماکن این منطقه است.
خیابان آذری،  مهرآباد شمالی و جنوبی، ۳۰ متری جی، ۲۰ متری شمشیری،  ۲۱ متری جی، بلوار استاد معین و پل ساوه از محله های این منطقه هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =