دوچرخه سواران شیراز با اهدای گل از مدافعان سلامت قدردانی کردند

شیراز - ایرنا- ۶۰ دوچرخه سوار در شیراز پس از حرکت از بیمارستان حضرت علی اصغر(س) بیمارستان مرجع بیماران کرونا به سوی سایر مراکز درمانی درگیر با کرونا در شیراز رکاب زدند و در بیمارستان های شهید فقیهی، نمازی و شهید چمران شیراز توقف و از فعالان عرصه سلامت قدردانی کردند.

به گزارش دریافتی یکشنبه ایرنا، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در حاشیه این همایش دوچرخه سواری گفت : جشنواره  دوچرخه سواری با هدف تقدیر از مدافعان سلامت و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع سلامت از سوی مدیریت تربیت بدنی دانشگاه برگزار شد.

کوروش عزیزی در آیین افتتاحیه این رویداد فرهنگی و ورزشی در جمع مدافعان سلامت شاغل در بیمارستان حضرت علی اصغر(ع) و دوچرخه سواران عنوان کرد: مدافعان سلامت، در ۶ ماه گذشته اثبات کردند که در مسیر حفظ و دفاع از جان و سلامت مردم، آماده هرگونه ایثار و از خودگذشتگی هستند.

او با اشاره به نزدیک بودن هفته دفاع مقدس، افزود: راهی را که مدافعان سلامت در این روزها برگزیده اند، امتداد مسیر رزمندگان و شهدای دفاع مقدس است، چرا که هر دو برای دفاع از جان و عزت وطن و هموطنان عزیز، جانفشانی کردند.

عزیزی با یادآوری ایثار و جانفشانی های رزمندگان اسلام در روزهای دفاع مقدس، ادامه داد: جایگاه شهدای مدافع سلامت نیز در کنار شهدای جنگ تحمیلی، جایگاهی بلند و رفیع خواهد بود، چرا که همه این عزیزان برای نیل به اهدافی بلند و آرمانی والا که عزت و سربلندی ایران عزیز است، جان خود را تقدیم کردند.

عضو هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: در هر دورانی، بزنگاهی برای آزمون آن نسل وجود دارد تا عیار خود را بیازماید و برای خود در تاریخ نام و نشانی به جای بگذارد که یکی از این بزنگاه ها برای نسل حاضر، شیوع ویروس کرونا بود که کادر بهداشت و درمان و مجموعه سلامت کشور موفق شدند تا علاوه بر محدودیت های موجود، پایمردی و عیار خود را به اثبات برسانند.

 عزیزی با آرزوی سلامت برای کادر درمان و نیز طلب علو درجات برای شهدای مدافع سلامت، برگزاری چنین رویدادهای فرهنگی و ورزشی را راهی برای تقدیر از تلاش بی وقفه مدافعان سلامت و عرض خدا قوت به آنها و خانواده های بردبارشان دانست.

تقدیر ۶۰ دوچرخه سوار از مدافعان سلامت در بیمارستان های مرجع شیراز

مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در ارتباط با برگزاری این همایش دوچرخه سواری، گفت: در راستای قدردانی از ایثار و جانفشانی های مدافعان سلامت، مدیریت تربیت بدنی دانشگاه تصمیم گرفت تا این برنامه فرهنگی و ورزشی را برنامه ریزی و اجرا کند.

 محسن داودی  ادامه داد: این رویداد ورزشی از بیمارستان حضرت علی اصغر(ع) که مرکز اصلی درمان بیماران مبتلا به کووید ۱۹ به شمار می رود، آغاز و پس از آن ۶۰ دوچرخه سوار شرکت کننده در این همایش، به سمت دیگر بیمارستان های درمان بیماران کرونا در شیراز رکاب زدند.

او با تقدیر از تمامی افراد و دستگاه های اداری که در برگزاری هر چه بهتر این همایش همکاری کردند، اظهار کرد: همایش دوچرخه سواری تقدیر از مدافعان سلامت، به همت مدیریت تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی شیراز و با همکاری هیات دوچرخه سواری استان فارس، سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری، سازمان حمل و نقل و ترافیک، سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی و پلیس راهور شیراز برگزار شد.

اخبار مرتبط