۲۸ پایگاه اورژانس در لرستان راه اندازی می‌شود

خرم‌آباد - ایرنا - رییس مرکز اورژانس ۱۱۵ لرستان گفت: ۲۸ پایگاه فوریت‌های پزشکی تا پایان برنامه ششم توسعه در این استان راه‌اندازی می‌شود.

علاالدین شیخی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: باید برای دست کم هر ۵۰ هزار نفر جمعیت و در هر ۳۰ کیلومتر یک پایگاه ایجاد شود که به همین منظور راه اندازی ۲۸ پایگاه برای استان تا پایان برنامه ششم در دستور کار قرار درد و مقدمات این مهم نیز فراهم شده است.

وی با اشاره به فعالیت ۷۳ پایگاه ثابت و سیار اورژانس در استان ادامه داد: از مجموع ۲۸ پایگاه هدفگذاری شده، پنج مورد در آزادراه خرم آباد - پل زال و خرم آباد - بروجرد احداث و راه اندازی می شود.

وی اظهار داشت: جانمایی این تعداد انجام شده است و تلاش می شود تا پایان امسال ۲ پایگاه اورژانس در استان افتتاح شود.

رییس مرکز اورژانس ۱۱۵ لرستان با اشاره به اینکه پنج نقطه خرم آباد نیازمند ایجاد پایگاه جدید است یادآور شد: در سفر رییس سازمان اورژانس کشور و با همکاری وزارت راه و شهرسازی مقرر شده این وزاتخانه ۲۸ پایگاه مورد نظر را احداث کند که پنج مورد از این تعداد در مسیرهای آزادراهی خواهد بود.

شیخی اضافه کرد: ۱۰ ماه گذشته ۲۰ دستگاه آمبولانس با اعتبار ۴۰ میلیارد تومان برای استان خریداری و سه مرکز در نورآباد، الشتر و خرم آباد راه اندازی شده است.

وی در خصوص تخصیص بالگرد امداد به لرستان گفت: هم اکنون ۲ پایگاه امداد هوایی با بالگردهای ارتش جمهوری اسلامی در استان فعال می باشد اما رایزنی هایی برای اختصاص بالگرد تملیکی به استان نیز صورت گرفته است.

 سه ماهه امسال ۱۶ هزار و ۹۵۶ ماموریت توسط اورژانس لرستان انجام شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =