خیانت سران برخی کشورهای عربی موجب اهانت دشمنان به پیامبر اسلام شده است

مراغه - ایرنا - عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه کوتاهی و بی تفاوتی مسلمانان را علت اصلی اهانت و گستاخی دشمنان به ساحت مقدس پیامبر (ص) عنوان کرد و گفت: متاسفانه بی تفاوتی و خیانت سران برخی کشورها همچنان ادامه دارد و این دلیلی بر گستاخی بیشتر دشمنان اسلام است.

آیت الله محمدتقی پورمحمدی روز یکشنبه در مراسم تجمع محکومیت اقدام موهن اخیر نشریه فرانسوی به ساحت مقدس پیامبر(ص) در مراغه اظهار داشت: اتحاد و انسجام بین مسلمانان ریشه سرطانی همچون اسراییل را قطع می کند اما در این میان سران برخی از کشورهای عربی با پشت کردن به آرمان های اسلام و فلسطین همچنان به خیانت خود ادامه می دهند.
وی گفت: پست صحنه بسیاری از این اتفاقات عربستان است و اگر امروز نامسلمانی جرات می کند که به ساحت مقدس پیامبر(ص) اهانت کند نتیجه ارتباطات مقام های برخی کشورهای عربی از جمله عربستان با اسراییل است.
وی افزود: مسلمانان باید خودکفا باشند و سعی کنند روی پای خود در مقابل دشمنان ایستادگی کنند اما متاسفانه شاهد وابستگی بسیاری از کشورهای اسلامی هستیم.
وی گفت: اگر اتحاد و همدلی در بین مسلمانان وجود داشت جمعیت مسلمانان جهان چندین برابر این تعداد بود.
امام جمعه مراغه گفت: ایران اسلامی تنها کشور اسلامی مستقل است که با رهبری امام خامنه ای در مقابل زیاده خواهی دشمنان ایستادگی کرده است.
آیت الله پورمحمدی افزود: باید اتحاد داخلی ایران اسلامی را حفظ کنیم و اختلافات سیاسی جزیی را بزرگ نکرده و بهانه به دست دشمنان ندهیم.
به گزارش ایرنا، نشریه فرانسوی شارلی ابدو ژانویه سال ۲۰۱۵ میلادی در صفحه نخست خود با انتشار مطلبی با عنوان «من شارلی هستم» اقدام به توهین به پیامبر اسلام (ص) کرده بود که با واکنش‌ مسلمانان روبرو شد.

این هفته‌نامه یازدهم شهریور ماه امسال همزمان با رسیدگی به پرونده حمله پنج سال پیش چند نفر به دفتر این نشریه، بار دیگر با تیتر همه چیز به خاطر این کارتون‌های اهانت‌آمیز به پیامبر گرامی‌ اسلام را منتشر کرد که این حرکت موجب خشم و انزجار مسلمانان در نقاط مختلف جهان شده است.
شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =