۲۳ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۰۸
کد خبرنگار: 1000
کد خبر: 84037526
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

کاهش حساسیت‌ها و افزایش ابتلا به کرونا در فارس
عکس از آرشیو

شیراز - ایرنا- هر چه بیشتر به پایان فصل تابستان نزدیک می شویم گشت و گذارهای پایان فصل در شیراز و دیگر شهرهای استان فارس بیشتر می شود ، اگر رفت و آمد بین شهرها با کاهش حساسیت و بی توجه به کرونا باشد خطر ابتلا بیشتر و ویروس از شهری به شهری دیگر منتقل می‌شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز روز یکشنبه در یکصد و شصت و یکمین نشست ستاد مدیریت بیماری کرونا در دانشگاه با اعلام نگرانی نسبت به آمد و شد مسافران و افزایش مسافرت ها در فارس، از افزایش موارد مثبت و بستری مبتلایان به کرونا در استان خبر داد.

 مهرزاد لطفی  با بررسی مصوبه های پیشین ستاد مدیریت کرونا  در دانشگاه، گفت: متاسفانه پیامد ناخوشایند کاهش حساسیت ها، افزایش همه گیری کرونا در استان است که باید به منزله زنگ خطری برای مردم و مجموعه سلامت باشد.

وی از مردم خواست تا با رعایت جدی تر اصول بهداشتی، از تردد و مسافرت های غیرضروری، به ویژه در آستانه فصل پاییز خودداری کنند و در کاهش چرخه های انتقال این بیماری و حفظ سلامت خود سهیم شوند.

دکتر لطفی ضمن بررسی انجام نمونه های آزمایش کرونا طی روز گذشته تاکنون در فارس؛ به بررسی آمار مبتلایان، موارد مرگ و میر، افراد بستری و بهبودیافته، روند خدمت رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک در مراکز درمانی و عملکرد مراکز آزمایشگاهی تشخیصی کروناویروس پرداخت.

عبدالرسول همتی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این نشست از نظارت های بازرسان بهداشت استان بر کمپ های ترک اعتیاد در فارس و نیز انجام نمونه گیری کرونا خبر داد که به عنوان یکی از محورهای فعالیت حوزه بهداشت استان برای مقابله با کروناویروس در دستور کار قرار گرفته است.

این مقام مسوول در دانشگاه ادامه داد: هم اکنون ۶۵۲ بیمار مشکوک و دارای علامت کرونا  در بیمارستان های مختلف استان بستری هستند و خدمات درمانی دریافت می کنند که از این تعداد ۸۱ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.

دکتر همتی اضافه کرد: طبق آخرین آمار، اگر چه ۱۱ و ۷ دهم درصد از کل مبتلایان کشور مربوط به استان فارس است، اما ۳ و ۸ دهم درصد از جانباختگان مربوط به فارس بوده و این نشان دهنده تلاش کارکنان مجموعه سلامت استان است و همه مدیون تلاش خستگی ناپذیر کادر بهداشت و درمان استان هستیم.

معاون بهداشت دانشگاه با این هشدار که بی توجهی هموطنانمان به بحران کرونا، سلامت بسیاری از مردم را به خطر می اندازد، توصیه کرد: از رعایت کردن اصول بهداشتی خسته نشویم و روزانه ترویج فرهنگ خودمراقبتی در ایام کرونا را به خود و دیگران گوشزد کنیم. 

 علی اکبری  معاون درمان دانشگاه اقدامات و تغییرات انجام شده در بخش های مختلف بیمارستان های مرجع فارس و در راستای بهبود و افزایش پوشش خدمت رسانی به مبتلایان به رئیس دانشگاه اعلام کرد.

از دیروز تا امروز ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۸۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۹۵۶ نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۴۰۲ هزار و ۲۹ نفر رسید،   متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۲۸ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۲۳ هزار و ۱۵۷ نفر رسیده است.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها