پویش «جُرم بزرگ» در فضای مجازی راه‌اندازی شد

تهران-ایرنا-فرهنگسرای رسانه، پویش «جُرم بزرگ» را با هدف اعلام انزجار از هتک حرمت نشریه فرانسوی شارلی ابدو به ساحت پیامبر اکرم(ص) در فضای مجازی راه‌اندازی کرد.

به گزارش ایرنا از اعلام روز یکشنبه فرهنگسرای رسانه، این فرهنگسرا در راستای هتک حرمت دوباره رسانه فرانسوی به پیامبر مهربانی حضرت محمد مصطفی(ص)، با راه‌اندازی پویش «جُرم بزرگ» به این توهین رسانه‌ای واکنش نشان داد.
پویش رسانه‌ای «جرم بزرگ» از تمامی اهالی فرهنگ و رسانه دعوت می‌کند که با انتشار پستی مشترک در صفحات شخصی خود در فضای مجازی، انزجار خود را از تکرار توهین نشریه فرانسوی زبان «شارلی ابدو» نشان دهند.
این پویش با هشتگ‌های #جرم_بزرگ #تروریسم_رسانه_ای #شارلی_ابدورسانه_نیست به زبان فارسی، عربی، انگلیسی و فرانسوی این اقدام نشریه شارلی ابدو را محکوم می‌کند. 
برای پیوستن به این پویش و دریافت پست اختصاصی خود، به صفحه رسمی فرهنگسرای رسانه در فضای مجازی به نشانی @farhangsararesaneh مراجعه کنید.

به گزارش ایرنا، هفته‌نامه «شارلی ابدو» همزمان با رسیدگی به پرونده حمله پنج سال پیش چند نفر به دفتر این نشریه با تیتر «همه چیز به خاطر این» مجددا کارتون‌های اهانت‌آمیز به پیامبر گرامی‌ اسلام را منتشر کرده است.

هزاران نفر از مردم مومن و انقلابی تهران ۲۰ شهریور با تجمع در میدان امام حسین (ع) با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی با سردادن شعارهایی از جمله «لبیک یا حسین(ع)»، «لبیک یا رسول‌الله»، «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر فرانسه»، «ابوالفضل علم‌دار خامنه‌ای رو نگه‌دار»، «مرگ بر ضدولایت فقیه»، «مرگ بر منافق»، اهانت این نشریه فرانسوی به ساحت پیامبر اکرم (ص) را محکوم کردند، چنین تجمعی در استان‌های دیگر کشور نیز برگزار شد.

همچنین ۱۹ شهریور تعدادی از دانشجویان انقلابی تهران در مقابل سفارت فرانسه تجمع کرده و این اهانت را محکوم کردند.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha