مجوز برداشت آب قمرود برای ۳۸ هزار روستایی الیگودرز صادر شد

خرم آباد - ایرنا - نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی گفت: مجوز برداشت آب قمرود برای استفاده ۳۸ هزار نفر ساکن در ۹۹ روستای این شهرستان صادر شد.

محمد خدابخشی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: عملیات ایجاد زیر ساخت برای آبرسانی به ۹۹ نقطه جمعیتی الیگودرز از تونل قمرود ماه های قبل با حضور وزیر نیرو آغاز شده بود و اکنون مجوز برداشت آب به طور رسمی صادر شده است.

وی تصریح کرد: کاهش حجم آب شرب روستاهای مسیر قمرود برای ساکنان الیگودرز مشکلاتی ایجاد کرده بود که پس از پیگیری های انجام شده، وزارت نیرو با واگذاری امتیاز برداشت آب به این شهر لرستان موافقت کرد.

نایب رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ۲ تصفیه‌خانه برای این مناطق در حال ساخت است که یکی از تصفیه‌خانه‌ها بیش از ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در راستای آبرسانی ۱۵ روستا استفاده می‌شود.
خدابخشی با تقدیر از وزارت نیرو افزود: مرحله اول این پروژه تا آبان ماه امسال به بهره‌برداری می رسد که بسیاری از روستاهای الیگودرز را سیراب می کند و با احداث تصفیه خانه دوم نیز مشکل آب شرب تمامی ۹۹ روستا برطرف خواهد شد.

وی گفت: با تکمیل این طرح ۳۸ هزار نفر ساکن در روستاهای بخش بربرود شرقی و غربی الیگودرز از نعمت آب سالم بهره‌مند خواهند شد.

الیگودرز در شرق لرستان واقع شده است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =