آیین نامه ارتقای بهره‌وری دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شد 

تهران - ایرنا - آیین‌نامه اجرایی ارتقای بهره‌وری در دستگاه‌ها پس از تصویب هیات ‌وزیران، از سوی «اسحاق جهانگیری» معاون‌اول رییس‌جمهوری ابلاغ شد تا دستگاه‌ها برنامه عملیاتی خود را تهیه و به سازمان ملی بهره‌وری ارائه کنند. 

به گزارش روز یکشنبه سازمان اداری و استخدامی کشور، به پیشنهاد مشترک سازمان های اداری و استخدامی کشور و برنامه و بودجه، این آیین نامه شانزدهم شهریورماه در هیات وزیران تصویب شد.

برپایه این آیین نامه تمام دستگاه‌های اجرایی مکلفند تا برنامه ارتقای بهره‌وری دستگاه، مشتمل بر گزارش مساله ‌شناسی و اقدامات اساسی دستگاه اجرایی در ستاد و واحدهای تابع خود را با جهت‌گیری کاهش هزینه و زمان ارائه خدمات، و ارتقای سطح کیفی خدمات با بهره‌گیری مناسب از وضع موجود، تا پایان 6 ماهه نخست امسال، به سازمان ملی بهره‌وری ایران ارائه کنند.

سازمان ملی بهره‌وری ایران نیز موظف است حسب مورد و بر اساس نیاز دستگاه‌های اجرایی، اقدامات آموزشی و توجیهی لازم برای کاربست دقیق راهنمای اجرایی و دستورالعمل‌های تکمیلی آن را که برای تهیه برنامه‌های ارتقای بهره‌وری در بخش و دستگاه تهیه و ابلاغ‌شده‌اند، ارائه کند.

همچنین شرکت‌های دولتی موظفند برنامه عملیاتی خود برای ارتقای بهره‌وری سرمایه، نیروی کار و سایر عوامل تولید را تا پایان شش‌ماه اول تدوین و در زمینه پیش‌بینی اعتبارات مورد نیاز برای اجرای این برنامه، حداکثر تا سه درصد هزینه‌های اداری و عمومی اقدام کنند.

سازمان ملی‌بهره‌وری ایران موظف است با همکاری وزارت امور اقتصادی و دارایی روش (الگوریتم) ارزیابی وضعیت بهره‌وری شرکت‌های دولتی اقدام و در سامانه یکپارچه اطلاعات شرکت‌های دولتی پیاده‌سازی کند.

همچنین شرکت‌های دولتی مکلف شده‌اند تا گزارش عملکرد ارتقای بهره‌وری خود را برای راستی‌آزمایی به سازمان حسابرسی ارائه و گزارش مزبور را پس از اخذ نظر حسابرس که مطابق با چهارچوب ارزیابی ارتقای بهره‌وری پیشنهادی سازمان ملی بهره‌وری ایران انجام شده است، به سازمان برنامه و بودجه کشور و سازمان ملی بهره‌وری ایران ارسال کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha