درخشش خبرنگاران و عکاسان استانی ایرنا در جشنواره‌های مطبوعات

استان‌ها- ایرنا - خبرنگاران خبرگزاری جمهوری اسلامی در استان ها از ابتدای امسال تلاش کردند با قلم خود بخشی از دستاوردها، پیشرفت‌ها را مطرح و در عین حال مشکلات‌های موجود در مسیر توسعه و دغدغه‌های مردم را نزد افکار عمومی و دولتمردان بازگو کنند و به خاطر همین کوشش‌ها، در نیمه نخست امسال با کسب رتبه‌های برتر در جشنواره‌های مختلف رسانه‌ای درخشیدند.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری جمهوری اسلامی با برخورداری از ۳۱ مرکز و ۲۴ دفتر در پهنه جغرافیایی ایران همواره تلاش کرده است تا پوشش همه جانبه‌ای را در اخبار و تولیدات خبری خود داشته و چشم بینایی برای مسئولان و گوش شنوایی برای شنیدن خواسته‌ها و دغدغه‌های مردم باشد.

مراکز استانی ایرنا روزانه بیش از ۶۰۰ فرآورده مختلف خبری در خروجی ایرنا تولید می‌کنند و تلاش کرده اند با نگاهی نو به مسایل و مشکلات و با رویکرد روزنامه‌نگاری توسعه محور، هم به بیان دستاوردهای دولتمردان در خدمت رسانی به مردم بپردازند و هم در کنار بیان مشکلات، بیان راه حل و چاره جویی برای رفع آن را فراموش نکنند.

قلم توانای خبرنگاران ایرنا در سراسر کشور امسال نیز مورد تایید هیات های داوری جشنواره های مطبوعات محلی قرار گرفت و توانستند در این رویدادهای فرهنگی و رسانه‌ای رتبه های برتر را کسب کنند:

استان آذربایجان شرقی:
«سیده مریم یوسفی» عکاس مرکز تبریز مقام نخست سومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر آذربایجان شرقی با گزارش تصویری «عکس هوایی از مناطق زلزله‌زده میانه و سراب» را به دست آورد و در جشنواره رسانه‌ای «تب ریز» در موضوع کرونا نیز حایز رتبه سوم شد.

در جشنواره رسانه‌ای «تب ریز» همچنین سید کاظم یوسفی، عکاس مرکز تبریز مقام دوم را با گزارش تصویری «سهم نانوایان در مهار کرونا» به دست آورد و «پرویز بابایی» خبرنگار این مرکز با گزارش «بار سنگین کرونا بر دوش کامیونداران آذربایجان شرقی» مقام سوم را کسب کرد.
 

استان آذربایجان غربی:
در جشنواره پیام رسانان سلامت آذربایجان‌غربی که با موضوع مدیریت بیماری کرونا ترتیب یافته بود، خانم «طاهره نوید آرین» از مرکز ارومیه و «عبدالله رحمانی» از دفتر مهاباد به ترتیب رتبه های اول و دوم بخش گزارش و «صابر چهرقانی منتظر» از مرکز ارومیه رتبه سوم بخش مصاحبه را به خود اختصاص دادند.


استان البرز:
در چهارمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان البرز «وحیده عسگری» در بخش موضوعی جهش تولید برگزیده شد.

استان ایلام:
در جشنواره فصلی مطبوعات ایلام «سیده زهرا موسوی» در بخش گزارش مقام سوم، «ناهید ابراهیمی» مقام اول بخش گزارش ویژه کرونا و «فرزاد علیزاده» در بخش عکس مقام سوم را کسب کردند.

استان بوشهر:
در پنجمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر در استان بوشهر «مونا عیدان» برای خبر «تامین آب، اشتغال و مسکن اولویت قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه است» در بخش خبر شایسته تقدیر شناخته شد.

استان چهارمحال و بختیاری:
در چهارمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر چهارمحال و بختیاری خبرنگاران ایرنا شامل «خاطره حسین‌زاده» با کسب رتبه اول در بخش خبر و «سمیه پناهنده» با کسب رتبه دوم در بخش خبر و «مریم آل‌مومن» عکاس ایرنا با کسب رتبه دوم در بخش عکس از زمره برگزیدگان این جشنواره قرار گرفتند.

استان خوزستان:
در جشنواره سیل وحدت «علی معرف» عکاس خبری ایرنا خوزستان، موفق به کسب رتبه سوم در بخش مجموعه عکس سین هشتم این جشنواره شد.

استان تهران:
در نخستین جشنواره مطبوعات استان تهران، «معصومه آقاامینی فشمی» با اثر«مقبره مشروطه‌نویسان زیر تلی از خاک» و «مهدی مقدر» با اثر  «لاستیک اجاره‌ای برای معاینه فنی موجود است» به ترتیب رتبه‌های دوم و سوم بخش خبر را کسب کردند و در بخش تیتر نیز رتبه دوم به «فرزانه پیری» برای تیتر «دعوا بر سر گورستان طلای کثیف پایتخت» رسید.


استان زنجان:
در ششمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های استان زنجان، «بهنام آقاجانلو» برای اثر «مالکیت پسماند روی به دولت رسید» حایز رتبه سوم بخش مصاحبه و «پرویز غفاری» برای اثر «رد پای پلنگ در زنجان» حایز رتبه سوم در بخش خبر شدند.

در جشنواره کرونا و رسانه نیز بهنام آقاجانلو برای اثر «زنجیره مرگی که در صف‌های وام یک میلیون تومانی بافته می‌شود» در بخش تیتر حایز رتبه اول شد و خانم  اکرم بیات برای اثر «لالایی جیرجیرک‌ها برای تاکستان‌های ابهر» شایسته تقدیر شد.

استان سیستان و بلوچستان:
در ششمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری سیستان و بلوچستان، حیدر سرایانی رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز زاهدان به عنوان خبرنگار عرصه دفاع مقدس و پیشکسوت مورد تجلیل قرار گرفت و حامد غلامی خبرنگار عکاس ایرنا در بخش عکس برای اثر «سیلاب در بلوچستان، توفان شن در سیستان» و «لیلا خطیب زاده» در بخش گزارش توصیفی، تحلیلی برای گزارش «حاشیه‌نشینی؛ در چابهار جز فقر و بیکاری یافت نمی شود» به ترتیب حائز رتبه اول و دوم شدند. 


استان سمنان:
در سومین جشنواره رسانه ای ابوذر استان سمنان «الناز ملکی» رتبه اول بخش مصاحبه، «سارا خدادادی» رتبه اول بخش تیتر و رتبه سوم بخش گزارش را به خود اختصاص دادند . «سیدعابد میرمعصومی» عکاس مرکز سمنان نیز در بخش تیتر موفق به کسب رتبه دوم شد.
همچنین دو اثر سید عابد میرمعصومی عکاس ایرنا در سمنان به جشنواره عکاسی کرواسی با عنوان «هنر عکاسی» و در موضوعات آزاد رنگی و آزاد تک رنگ راه یافت.

استان فارس:
در سومین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان فارس، خبرگزاری ایرنا فارس با هفت برگزیده بیشترین تعداد جوایز را از آن خود کرد.
در بخش ویژه، «محمد امین افشارپور» مقام نخست را با گزارش «نوای محرومیت از این سرنای شنیده نمی‌شود»، «سیده سمیرا متین نژاد» با گزارش «در وادی فراموشان» مقام سوم و «غلامرضا مالک زاده» با گزارش «صدای پای طبیعت» شایسته تقدیر شناخته شدند.
«رضا قادری» در بخش حرفه‌ای، مقام سوم بخش عکس را با عنوان «کوچ بهاره عشایر فارس» کسب کرد و در بخش گزارش، «سجاد خسروانیان» با اثر «کوچ غمناک نخبگان فارس» مقام سوم را از آن خود کرد.
«سید احمد نجفی»، مقام دوم را برای یادداشت «ثبت جهانی آثار پاسارگاد، ماموریت پیش رو» و «محمدامین افشارپور» در بخش تیتر، مقام دوم را برای تیتر «این همه کل کل برای نصب دکل» را کسب کردند.


 

استان گلستان:

در بخش مجموعه عکس خبری چهارمین دوره نشان عکس سال مطبوعاتی ایران «محمد مهیمنی» توانست با انتشار مجموعه عکس خبری از «سیل گلستان» نشان عکس سال مطبوعاتی ایران را دریافت کند.

استان گیلان:
مجتبی محمدی عکاس ایرنا در گیلان برنده بخش ویژه چهارمین دوسالانه ملی عکس سرمایه اجتماعی شد؛ عکس برگزیده وی ابراز شادمانی بانویی سالخورده در مراسم عروسی در روستای انبوه رودبار را به تصویر کشیده است.


استان قزوین:
در جشنواره رسانه‌ای سیمرغ‌های سپیدبال استان قزوین، خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) به دلیل اطلاع رسانی جامع، مناسب و به موقع در قالب خبر، گزارش و گزارش تصویری و پوشش وسیع اخبار مربوط به کرونا به عنوان رسانه برتر شناخته شد.

همچنین در بخش گزارش این جشنواره مقام های اول تا سوم از آن خبرنگاران ایرنا شد؛ خانم «نسرین رحیمی» با گزارش «نارنجی پوشان شهر بی دفاع در برابر کرونا»، «میثم مالمیر چگینی» با گزارش «کرونا و بالا رفتن تب اختلافات خانوادگی» و «رضا اولادی» با گزارش «کرونا و خزان گردشگری قزوین» هر سه از خبرگزاری ایرنا عناوین برتر این بخش را به خود اختصاص دادند.

استان مازندران:

در چهارمین دوره عکس سال مطبوعاتی ایران «احسان فضلی اصانلو» عکاس ایرنای مازندران با اثر «مرگ پرندگان مهاجر در تالاب میانکاله » برگزیده بخش تک عکس محیط زیست شد.

همچنین در هشتمین جشنواره مطبوعات استان مازندران فضلی اصانلو نفر با اثر «پاییز هیرکانی» اول بخش عکس شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =