ادعای سخنگوی جدید ائتلاف بین‌المللی درباره حمایت از الحشد الشعبی

بغداد - ایرنا - سخنگوی جدید ائتلاف بین‌المللی موسوم به ضد «داعش» در عراق در نخستین اظهار نظر خود پس از تصدی این سمت درباره ماموریت نیروهای این ائتلاف در آینده در این کشور، از پشتیبانی از نیروهای «الحشد الشعبی» برای مقابله با تروریستها سخن گفت.

به گزارش ایرنا به نقل از سایت «میدل ایست نیوز»، سرگرد «واین ماروتو» امروز (یکشنبه) گفت که نیروهای ائتلاف بین‌المللی به سرکردگی آمریکا، همه فعالیت‌های را خود برای از بین بردن گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه با دولت بغداد هماهنگ می‌کند و ماموریت کنونی آنها در عراق، مشاوره به نیروهای این کشور خلاصه می‌شود.
وی افزود که نیروهای عراقی برای از بین بردن داعش در زمان حاضر نیازی به آموزش‌های نیروهای ائتلاف ندارند و نیروهای ما فقط به مشاوره بسنده می‌کنند.
سخنگوی جدید ائتلاف بین‌المللی ضد داعش مدعی شد که این ائتلاف بین‌المللی از الحشد الشعبی پشتیبانی می‌کند، زیرا آنها بخشی از نیروهای عراق هستند.
ماروتو کاهش شمار نظامیان آمریکایی در عراق را خبر خوبی دانست و گفت که نیروهای ائتلاف به درخواست دولت عراق در این کشور حضور دارند و کاهش شمار نظامیان ائتلاف بین‌المللی در این کشور به معنای پیشرفت و موفقیت در مسیر توانایی نظامیان عراقی در مقابله با داعش است.
پیش از این «مایلز کاگینز» سخنگوی پیشین ائتلاف بین‌المللی ضد داعش نیز در روز شنبه 5 سپتامبر (15 شهریور) مدعی شده بود که  ائتلاف بین‌المللی مشکلی با نیروهای الحشد الشعبی ندارند.
سخنگوی پیشین ائتلاف بین‌المللی همچنین با اشاره به فداکاری‌ها و شهدایی که الحشد الشعبی در راه مبارزه با داعش تقدیم کرده است، گفت که جانفشانی‌های نیروهای عراقی در مقابله با داعش بسیار بیشتر از خدمات ائتلاف در مبارزه با این گروه تروریستی است.
گفتنی است ائتلاف بین‌المللی ضد داعش در دوره اخیر و پس از موفقیت‌های پی در پی نیروهای عراقی در مبارزه با داعش، شماری از پایگاه‌های تحت کنترل خود در این کشور را به نیروهای عراقی تحویل داده است.
نیروهای اتئلاف بین‌المللی در آخرین مورد، اوائل شهریور جاری پایگاه هوایی «التاجی» در شمال بغداد را ترک و اداره آن را به ارتش عراق واگذار کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =