۲۳ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۰۴
کد خبرنگار: 2297
کد خبر: 84037502
۲ نفر

برچسب‌ها

انفجار در یک واحد مسکونی اسلامشهر

تهران- ایرنا- فرماندار اسلامشهر از وقوع انفجار گاز و آتش‌سوزی در طبقه سوم یک واحد مسکونی در محله الهیه این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایرنا مسعود مرسلپور روز یکشنبه در حاشیه بازدید از محل حادثه در جمع خبرنگاران افزود: در اثر شدت انفجار، واحد مجاور آن در ضلع جنوبی ساختمان و دو واحد در ساختمان‌های غربی و شرقی هم بین ۸۰ تا ۱۰۰ درصد خسارت دید.

وی با بیان اینکه نیروهای امدادی شهرستان از جمله آتش‌نشانی و اورژانس بلافاصله پس از وقوع این‌حادثه در محل حضور یافتند، تصریح کرد: ۴ نفر از ساکنان این‌ مجتمع مسکونی که دچار سوختگی یا جراحت شده بودند، به مراکز درمانی اعزام شدند.

مرسلپور ادامه داد: علت وقوع این‌حادثه توسط کارشناسان آتش‌نشانی در دست بررسی است.

وی از شهروندان خواست توجه ویژه‌ای نسبت به رعایت نکات ایمنی مربوط به وسائل گازسوز داشته باشند.

انفجار در شهرک الهیه اسلامشهر خسارت مالی گسترده ای در پی داشت

 رئیس ایستگاه شماره ۲ آتش نشانی شهرستان ملارد نیز در ارتباط با این حادثه و در گفت و گو با ایرنا گفت: حادثه انفجار گاز شهری در شهرک الهیه این شهرستان خسارت مالی گسترده در پی داشت.

داریوش عطائی افزود: در پی تماس مکرر شهروندان در ساعت ٨:٥٦ صبح امروز با سامانه ۱۲۵ و اعلام یک مورد انفجار شدید در ساختمان مسکونی در شهرک الهیه این شهرستان گروه امداد و نجات ایستگاه شماره دو آتش نشانی به محل این حادثه اعزام شدند.

وی ادامه داد: طبقه اول یک ساختمان دو طبقه در اثر انفجار گاز شهری به صورت کامل خسارت دیده و به ابنیه مجاور نیز در اثر موج انفجار خساراتی وارد آمده است.

عطائی تصریح کرد: به دلیل شرایط ویژه حادثه تیم امداد و نجات به سه گروه تقسیم عملیات جستجو و نجات ، ایمن سازی و اطفاء به صورت همزمان اجرا شد.

وی بیان کرد: چهار نفر از ساکنان این ساختمان بر اثر آتش سوزی و انفجار مصدوم و به عوامل اورژانس تحویل داده شدند که دو نفر از آنان به صورت سرپایی مداوا و دو نفر دیگر به مراکز درمانی منتقل شدند.

وی اضافه کرد: ماموران آتش نشانی پس از ایمن سازی کامل محل را به عوامل انتظامی و مدیریت بحران شهرداری دو تحویل و به عملیات خود خاتمه دادند.

عطائی افزود: علت اصلی این حادثه توسط کارشناسان رسمی دادگستری در دست بررسی است.

به گزارش ایرنا، شهرستان اسلامشهر با ٨٠٠ هزار نفر جمعیت در غرب استان تهران واقع شده است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =