۷۳ درصد مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید زنجان عملیاتی شد

زنجان- ایرنا - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: تاکنون ۷۳ درصد مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید این استان اجرا و جلسات کارگروه در همه شهرستان‌ها برگزار شده است و انسجام و هماهنگی بین بخشی و شرکت‌های صنعتی استان وجود دارد.

ناصر فغفوری روز یکشنبه در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان زنجان که در خرمدره برگزار شد افزود: تا کنون ۴۵ جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در استان برگزار شده و ۱۸۰ مصوبه داشته که از این تعداد ۱۳۲ مصوبه اجرا و ۴۸ مصوبه نیز در دست اجرا است.

وی اضافه کرد: با توجه به توافق‌های انجام شده با بانک‌های عامل برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام و جهش تولید امیدواریم با تحقق این مهم حجم بالایی از تسهیلات وارد استان شود که بسیار اثرگذار خواهد بود.

این مسؤول با اشاره به بازدیدهای استاندار زنجان از واحدهای تولیدی شهرستان خرمدره ادامه داد: به دلیل وجود پتانسیل بالای صنعتی در این شهرستان پنج واحد تولیدی مورد بررسی قرار گرفت.

وی اظهار داشت: یکی از واحدهای مورد بازدید در حوزه تجهیزات پزشکی بود که در حال حاضر ۳۰ درصد نیاز کشور به این تجهیزات را تامین می‌کند که در شرایط کرونایی تولیدات این واحد نیز افزایش یافته است.

فغفوری افزود: دیگر شرکت بازدید شده در حوزه دانش‌بنیان به دلیل اهمیت محصول تولیدی آن، فعالیت می کند و دیگر واحد تولیدی پیش از این جزو واحدهای تعطیل استان بود که اکنون به چرخه تولید بازگشته و علاوه بر واحد بافندگی، خط رنگرزی آن نیز شروع به کار کرده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان ادامه داد: دیگر واحد بازدید شده واحد فولاد آلیاژی است که با کمک های انجام گرفته حجم تولیدات کنونی و رونق اقتصادی آن نسبت به ۲ سال گذشته روند مناسبی یافته است.

وی لزوم بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور را یادآور شد و گفت: بر اساس برنامه اعلام شده پس از ۳۱ شهریور کارت بازرگانی واحدهایی که رفع تعهد ارزی نکرده‌اند، تعلیق می‌شود که این مهم نگرانی هایی را برای کارخانجات به وجود آورده است.

وی اظهار داشت: بنابراین درخواست می شود تمهیداتی در این خصوص اندیشیده شود تا واحدهایی که بیش از ۷۰ درصد تعهد ارزی کرده‌اند، تعلیق نشده به واحدهایی که ۵۰ تا ۷۰ درصد رفع تعهد کرده‌اند، فرصت ۲ ماهه داده شود و واحدهایی که زیر ۳۰ درصد رفع تعهد کرده‌اند، بر اساس قانون کارت های بازرگانی آنها تعلیق می‌شود.  

این مسؤول خاطرنشان کرد: امروز هفتمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در شهرستان خرمدره برگزار شد که این مهم به همه فرمانداران استان ابلاغ شده تا نسبت به برگزاری چنین جلساتی به صورت شهرستانی اقدام کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =