استاندار: ۳۰ درصد پست‌های مدیریتی همدان به بانوان اختصاص یابد

همدان _ ایرنا _ استاندار همدان گفت: با توجه به نقش موثر زنان در دوران دفاع مقدس، ۳۰ درصد از مدیریت‌های استان در عرصه‌های مختلف اجتماعی و فرهنگی باید به بانوان اختصاص یابد.

سید سعید شاهرخی روز یکشنبه در نشست کمیته زنان و دفاع مقدس استان افزود: دولت تدبیر و امید بخش قابل توجهی از پُست‌های مدیریتی را به بانوان اختصاص داده است و بر این باور است که با باز کردن عرصه برای حضور ۳۰درصدی بانوان در پُست‌های مدیریتی، آرمان‌های انقلاب اسلامی تحقق خواهد یافت.

وی با تاکید بر ارتقای روحیه مشارکت بانوان در استان اضافه کرد: سیاست دولت تدبیر و امید در انتخاب بین زنان و مردان در پُست‌های مدیریتی شایسته سالاری است.

استاندار همدان با قدردانی از نقش‌آفرینی‌های بانوان از بدو انقلاب تاکنون، اظهار داشت: نقش بانوان در دفاع مقدس، انقلاب اسلامی، تشکیل سپاه و مجلس، بی‌بدیل و ارزشمند است.

شاهرخی با یادآوری نقش بارز و برجسته‌ بانوان همدانی در عرصه های مختلف ادامه داد: نقش‌آفرینی بانوان ضامن تداوم انقلاب و استواری جمهوری اسلامی ایران است. 

استاندار همدان گفت: نیمی از سرمایه اجتماعی جامعه ایران را بانوان تاثیرگذار تشکیل داده است و این قشر از جامعه با همت و توانایی در برخی عرصه‌های علمی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی پیشرو هستند.

شاهرخی به فداکاری‌های بانوان در عرصه بهداشت و درمان پرداخت و افزود: امروز بانوان همچون رزمندگان دفاع مقدس، در جبهه مقابله با کرونا، در کادر بهداشت و درمان فداکارانه برای حفظ سلامت جان مردم فعالیت می‌کنند.

وی تاکید کرد: از اسامی شهیده‌ها برای اماکن مخصوص بانوان استفاده و در موزه دفاع مقدس استان نیز جایگاهی برای به نمایش گذاشتن نقش زنان در دفاع مقدس در نظر گرفته شود.

در این نشست برخی از بانوان اعضای کمیته بانوان و دفاع مقدس با ارائه گزارشی از اقدامات و فعالیت‌های بانوان استان در کارگروهای مختلف، مسائل این کمیته را با استاندار همدان در میان گذاشته و خواستار رفع مشکلات شدند. 

استاندار همدان نیز برای حمایت و پشتیبانی از  برنامه‌ها و طرح‌های کمیته زنان و دفاع مقدس قول مساعد داد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =